Przebudowa ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Ważna zmiana w organizacji ruchu

Reklama

Dzięki wartej ponad 33 mln zł przebudowie ulica Warszawska na całej długości będzie miała po dwa pasy ruchu w obu kierunkach. W poniedziałek, 5 czerwca, rozpoczyna się przebudowa przejazdu kolejowego na ul. Myśliwskiej.

 

Zdjęcia: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Przebudowa ul. Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Jej zakres obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi – od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa.

Częścią tego przedsięwzięcia jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej.

W planach są także budowy chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowa zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowa kanalizacji deszczowej.

Przebudowa rozpoczęła się latem 2022 r. Od granicy Rzeszowa do skrzyżowania z ul. Łowiecką Strabag wykonał już korytowanie pod konstrukcje nowej jezdni po stronie lewej, ułożono została także warstwa ulepszonego podłoża, warstwa mrozoochronna wraz z podbudową z kruszywa.

Z kolei od ul. Łowieckiej do ul. Bażantowej również zostało wykonane korytowanie pod konstrukcje nowej jezdni wraz z wzmocnieniem podłoża. – Trwają prace związane z przebudową infrastruktury technicznej: elektrycznej, teletechnicznej, gazowej, wodociągowej, sanitarnej – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

W przyszłym tygodniu (5 czerwca) rozpocznie się ważny etap inwestycji – roboty na przejeździe kolejowo-drogowym na ul. Myśliwskiej. – Będą one polegały na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem kolejowym, poszerzeniu przejazdu kolejowego wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowej – wyjaśnia Artur Gernand. 

Zmiany od poniedziałku

W związku z tymi robotami od poniedziałku (5 czerwca) zostanie zamknięty przejazd przez ul. Myśliwską. Roboty mogą potrwać do 20 czerwca br. Jeśli podczas ich trwania nie wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności, termin zamknięcia przejazdu kolejowego w ciągu ul. Myśliwskiej może zostać skrócony do 14 czerwca.

W czasie zamknięcia przejazdu przez ul. Myśliwską (w sąsiedztwie skrzyżowania z ul. Warszawską) kierowcy chcący wyjechać z osiedli Miłocin Św. Huberta, Pogwizdów Nowy na ul. Warszawską lub też dojechać od strony ul. Warszawskiej do swoich osiedli będą musieli korzystać z objazdów. Główny został wyznaczony drogami powiatowymi przez Rudną Małą oraz Rudną Wielką. Inny będzie biegł ulicą Borową oraz ulicami Chmajówka i Łąkowa.

Koszt przebudowy ul. Warszawskiej to 33,5 mln zł. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2023 r. Jest ona dofinansowana z rządowego funduszu Polski Ład. 

Zmiana tras miejskich autobusów

W związku z zamknięciem przejazdu kolejowego, Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie od 5 czerwca wprowadza zmiany w trasach przejazdów autobusów. Plan objazdów będzie wyglądał następująco:

– Linia nr 8: kursy realizowane do Rudnej Wielkiej zostają skrócone do przystanku Warszawska / Łowiecka 10,

– Linia nr 8: kursy realizowane z Rudnej Wielkiej będą realizowane od przystanku Warszawska / Myśliwska 09 (z pominięciem przystanków w Rudnej Wielkiej oraz na ulicach Pogwizdowskiej i Myśliwskiej,

– Linia nr 20: kursy do Bratkowic będą realizowane do przystanku Warszawska / Borowa 08 bez zmian następnie Warszawska / Łowiecka 10, Rudna Wielka szkoła 01, Rudna Wielka I 01, dalej bez zmian;

– Linia nr 20: kursy do Bardowskiego będą realizowane do przystanku Rudna Wielka Dom Ludowy 20 bez zmian następnie Rudna Wielka szkoła 02, Warszawska / Myśliwska 09 i dalej bez zmian,

– Linia nr 57: zostanie zawieszona.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na czas objazdów zostanie uruchomiona linia zastępcza na trasie:

– Myśliwska sklep (przystanek tymczasowy)

– Myśliwska / Św. Huberta 02

– Myśliwska / Pogwizdowska 04

– Myśliwska / Kameliowa 06

– Myśliwska / Oliwkowa 08

– Pogwizdowska 05

– Pogwizdowska szkoła 03

– Pogwizdowska OSP 01

– Myśliwska / Pogwizdowska 03

– Myśliwska / Św. Huberta 01

– Myśliwska sklep (przystanek tymczasowy)

Na odcinku Warszawska / Łowiecka 10 – Rudna Wielka szkoła 01 oraz Rudna Wielka szkoła 02 –Warszawska / Myśliwska 09 nie obowiązują przystanki tymczasowe. Godziny odjazdów z przystanków początkowych pozostają bez zmian.

Szczegółowy rozkład jazdy linii zastępczej znajdziecie TUTAJ

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama