Przebudowa ulicy Warszawskiej w Rzeszowie. Od soboty ważna zmiana

Konstrukcja jezdni wschodniej ulicy Warszawskiej jest już gotowa. Ułożona została na niej warstwa wiążąca nawierzchni. W związku z tym na przebudowywanym odcinku ulicy nastąpi zmiana organizacji ruchu.

 

Zdjęcia:  Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Zmiana zostanie wprowadzona w sobotę – 9 września. Od tego dnia ruch będzie odbywał się odcinkiem nowo wybudowanej jezdni. Z kolei zostanie zamknięty odcinek istniejącej jezdni (jezdnia zachodnia), na którym rozpocznie się przebudowa.

Przebudowa ul. Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji trwających w Rzeszowie. Jej zakres obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi: od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa.

Częścią tego przedsięwzięcia jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej.

Jak przypomina Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, trwająca rozbudowa Warszawskiej obejmuje także budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Strabag zakończył już budowę konstrukcji prawie kilometrowego odcinka jezdni wschodniej, wraz z podbudową i ułożeniem warstwy wiążącej nawierzchni. Wykonano m.in. już także zatoki, na których niedługo kładziona będzie nawierzchnia ścieralna z betonu cementowego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zakończono roboty na przejeździe kolejowo-drogowym – montaż urządzeń sterowania ruchem kolejowym, poszerzenie przejazdu wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowej. Trwa budowa ekranów dźwiękochłonnych.

Kontynuowane są roboty przy budowie ścieżki pieszo-rowerowej po stronie lewej, gdzie wykonano całość konstrukcji, w tym ułożono nawierzchnię ścieralną ścieżki. Poza tym, trwają prace przy budowie chodników oraz konstrukcji jezdni ulicy Łowieckiej.

– Montowane są już także słupy oświetleniowe – poinformował Artur Gernand. 

W najbliższym czasie będą także prace przy budowie kanalizacji deszczowej  – budowa przykanalików pod istniejącą jezdnią oraz poszerzenie istniejącej jezdni.

Koszt przebudowy ul. Warszawskiej to 33,5 mln zł. Projekt jest współfinansowany z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec roku 2023.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama