Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Inwestycja kosztowała ponad 33 mln złotych. Ulica Warszawska została poszerzona do czterech pasów ruchu.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

– To taki symboliczny prezent pod choinkę dla mieszkańców – mówił we wtorek, 19 grudnia, na uroczystym otwarciu drogi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Przebudowa ul. Warszawskiej trwała od lata 2022 r. Objęła rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka – od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Warszawska na całej długości ma teraz po dwa pasy w obu kierunkach.

Komfortowy dojazd do A4

Kierowcy zyskali dogodny dojazd do węzła autostrady A4 Rzeszów Północ, bo wcześniej poszerzono do czterech pasów około 3-kilometrową drogę od granicy Rzeszowa do tego autostradowego węzła A4. Nie tylko kierowcy mają powody do zadowolenia. 

– Wybudowane zostało prawie 2 kilometry chodników, 670 metrów ciągu pieszo-rowerowego, 280 metrów ścieżek rowerowych – wyliczał na otwarciu drogi Marcin Michalewicz, dyrektor finansowy oddziału firmy Strabag w Rzeszowie.

Strabag przebudową Warszawskiej zajmował się od lata 2022 r. Przebudował też skrzyżowanie z Myśliwską – zamontował sygnalizację świetlną. Rozbudowano odcinki ulic Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej, powstało nowe oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

„Na Warszawę!”

Wtorkową uroczystość uświetniła obecność oryginalnego samochodu marki Warszawa, wyprodukowanego w 1958 roku. Miasto wypożyczyło „Warszawę” od Maciej Drąga, pasjonata motoryzacji zaprzyjaźnionego z Automobilklubem Rzeszowskim. 

– Na Warszawę! – wskazał prezydent Fijołek, wsiadając do „Warszawy”. 

Wcześniej przypomniał jeszcze, że miasto przygotuje się także do budowy połączenia ulicy Warszawskiej z Krakowską. Droga będzie prowadzić do strefy przemysłowej Dworzysko. Miasto na inwestycję otrzymało z budżetu państwa 250 mln zł.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama