Reklama

W poniedziałek (15 czerwca) rozpoczęły się prace przy przebudowie pierwszego odcinka al. Sikorskiego w Rzeszowie, od ul. Robotniczej do Malowniczej. Uwaga, będą utrudnienia w ruchu.

– Dziś rozpoczynamy jedynie prace przygotowawcze, które będą się wiązały z chwilowymi utrudnieniami ruchu. Będziemy bowiem dokonywać wycinki drzew. Prace te jeszcze nie spowodują zwężenia pasów ruchu – mówi Agnieszka Kotela z firmy Skanska, która jest wykonawcą inwestycji.

Pierwsze prace związane są przebudową instalacji podziemnych po obu stronach alei Sikorskiego. Dobudowa pasów ruchu rozpocznie się w późniejszym czasie.

– Na niektórych odcinkach będzie to dobudowanie po jednym pasie ruchu z obu stron. Będą też odcinki, gdzie dobudowane zostaną dwa pasy ruchu po jednej stronie – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Zachowajcie ostrożność

– Prace będą prowadzone od godz. 8:00 do 15.00 i od 16:00 do 18:00, aby umożliwić mieszkańcom zarówno bezpieczny dojazd, jak i powrót z pracy – zapewnia AgnieszkaKotela.

Prace w głównej mierze będą polegać na poszerzeniu alei Sikorskiego z obecnych dwóch do czterech pasów ruchu. Również poszerzony zostanie most, który zostanie dostosowany do nowej szerokości alei.

Rozbudowane zostaną skrzyżowania z ul. Strażacką i Robotniczą wraz z przebudową odcinków tych ulic. Powstaną także zatoki autobusowe, zjazdy, chodniki i ścieżki rowerowe.

– Liczymy na wyrozumiałość i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o dostosowanie się do nowej tymczasowej organizacji ruchu – dodaje Kotela.

Przetarg „z przygodami”

Przetarg rozpisany na przebudowę części al. Sikorskiego w pierwszym rzucie wygrało Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie. Jego oferta – poniżej 10 mln zł – okazała się najtańsza. Oferta została jednak oprotestowana przez firmę Skanska (drugą w przetargu) do Krajowej Izby Odwoławczej. Ta uznała, że oferta MPDiM-u rzeczywiście jest z zbyt niska i nakazała podpisać umowę ze Skanską.

Swoją drogą Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie również miał wątpliwości co do wyceny prac dokonanej przez MPDiM. Poprosił firmę o wyjaśnienia. Te MZD także nie przekonały.

Różnica w cenach ofert obu firm nie była duża – kilkaset tysięcy zł. Miasto zaoszczędzi więc i na wyborze drugiej w kolejności oferty. Pierwotnie miasto zabezpieczyło na inwestycję ok. 15 mln zł. Inwestycja ma zakończyć się w listopadzie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Czyli kosztorys inwestorski był na ok. 15 mln, MPDiM wygrała Skanska z 10 mln, czyli taniej o ok 5 mln, ok. 30 % od inwestorskiego i te 5 mln Skanska z nieba weżmie, a MPDiM miał z piekła mieć ;-). Jasne, że chodzi o to co robi MPDiM przy budowie hali na Hetmańskiej, ale po co kitować, że o normalność.

  2. Ciekawe kiedy w końcu ta droga zostanie przebudowana ale nie na odcinku 800 m tylko do granic miasta (czyli do mostku na Strugu w Tyczynie) jak to było obiecane parę ładnych lat temu!
    Przebudowa 800 m prostego odcinka drogi kompletnie niczego nie zmieni – korki zaczynają się jakiś kilometr dalej !!!

Comments are closed.