Zdjęcie: kadr z filmu "Śubuk"

„Śubuk” to opowieść o kobiecej sile, odmiennym postrzeganiu świata i ukrytym potencjale, który drzemie w każdym z nas. Do zobaczenia w kinach od 2 grudnia. W Rzeszowie odbędzie się przedpremierowy pokaz i spotkanie z twórcami. 

„Śubuk” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia młodej matki autystycznego chłopca, której wieloletni upór doprowadził do istotnych zmian w polskim systemie edukacji. Zdjęcia do filmu kręcono m.in. w Przemyślu.

W roli głównej, po raz pierwszy w swojej karierze, występuje Małgorzata Gorol. Jest matką tytułowego Śubuka. – Maria jest reprezentantką walczących o swoje dzieci kobiet-matek, które jak dzikie zwierzęta muszą przetrwać w dżungli. Instynktownie. Z nadludzką siłą. Zobacz ten film. Urośnie ci serce – zachęca Małgorzata Gorol. 
 
Filmowa Maria, ale też aktorka Aleksandra Konieczna, reżyser filmu Jacek Lusiński, scenograf Marek Zawierucha oraz producentka Aneta Hickinbotham, przyjadą do Rzeszowa w czwartek, 1 grudnia, na przedpremierowy pokaz i spotkanie z publicznością. 
 
Reżyser „Śubuka” – Jacek Lusiński, to także twórca poruszającego obrazu „Carte Blanche”. Wspólnie z Szymonem Augustyniakiem jest on również autorem scenariusza, który na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych otrzymał nagrodę w tej kategorii.
 
„Śubuk” to najnowsze dzieło producentów „Carte Blanche”, „Ostatniej Rodziny” i nominowanego do Oscara „Bożego Ciała”. Produkcja otrzymała dofinansowanie (300 tys. zł) z Podkarpackiego Regionalnego Funduszu Filmowego, prowadzonego przez Podkarpacką Komisję Filmową.
 
Rzeszowska premiera filmu i spotkanie z twórcami odbędzie się 1 grudnia w kinie Zorza. Początek o godz. 19:00. Bilet kosztuje 20 zł.
 
 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama