Reklama

Ewelina Lech, studentka Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie, wygrała studencki konkurs „Pomysł na biznesplan”. Jej firma zajmować się będzie sprzątaniem prywatnych domów i biur małych firm z Podkarpacia.

Konkurs „Pomysł na Biznesplan” zorganizowany został po raz drugi przez działające w WSPiA Koło Naukowe Prawa Gospodarczego. Do finału konkursu zakwalifikowane zostały trzy propozycje biznesowe studentów WSPiA z sektora handlu, usług i produkcji.

Pierwsza z nich to „Spirit of Poland – Wholesale of Polish imported alcohol LLC.”. Pomysł Patryka Juchy, studenta IV roku Prawa, zakłada utworzenie firmy eksportującej wysokoprocentowy alkohol z Polski do Stanów Zjednoczonych.

Drugi projekt zaprezentowała Sylwia Pasieka, studentka I roku studiów II stopnia na kierunku Administracja. Jej pomysł zakłada uruchomienie sklepu internetowego ze sztuczną biżuterią.

Trzeci zwycięski projekt to Przedsiębiorstwo Usługowe „Czyścioszek”. Biznesplan Eweliny Lech, studentki II roku studiów II stopnia na kierunku Administracja w WSPiA, zakłada prowadzenie firmy sprzątającej świadczącej usługi małym biurom i klientom indywidualnym, z czasem poszerzając działalność na większych klientów. Celem firmy jest przejęcie dużej części rynku powiatu leskiego.

Pomysł Eweliny Lech zyskał uznanie większości członków Konwentu Pracodawców WSPiA. Karolina Bartkowska-Mazur, dyrektor rzeszowskiego oddziału banku PBS, tłumaczy, że zaprezentowany biznesplan Eweliny był przemyślany i bardzo dobrze przygotowany.

– Przedstawiła projekt, który powinien znaleźć uznanie także przy dofinansowaniu z UE. Projekt zawiera konkretne wyliczenia i realne kwoty potrzebne na rozpoczęcie działalności. Ma również zaplanowany wkład własny. Wierzę w to, iż przy odrobinie determinacji, którą niewątpliwie pani Ewelina ma, w niedługim czasie skorzystamy z usług firmy. Pozostałe projekty były również doskonale przygotowane – podkreśla Karolina Bartkowska-Mazur.

Zadowolenia z wygranej nie kryje sama laureatka. – Na udział w konkursie zdecydowałam się, bo od zawsze chciałam prowadzić własną działalność gospodarczą, a konkurs był takim ostatnim sprawdzianem przed wystąpieniem o dotację na start mojej firmy. Dzięki wygranej jestem pewna, że przygotowałam dobry merytorycznie biznesplan – mówi Ewelina Lech.

Przed napisaniem biznesplanu dokładnie rozeznała rynek i rozmawiała już z potencjalnymi klientami. – Mam również ustalone ceny usług, wybrany sprzęt, który muszę kupić oraz wybrane miejsce na siedzibę mojej firmy. Na początek chcę zatrudnić dwie osoby, a w miarę rozwoju firmy mam nadzieję, że pojawia się kolejne – opowiada studentka.

Jej firma będzie zajmować się sprzątaniem domów i małych firm. Dodatkowo zaproponuje m.in. dbanie o ogród i mycie auta u klientów. Większość usług będzie można zamówić przez internet. – Szczegółów nie chcę zdradzać, bo nie chcę zapeszać przed rozpoczęciem działalności – mówi z uśmiechem studentka.

W nagrodę za najlepszy biznesplan Ewelina Lech otrzymała m.in. tablet ufundowany przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Rzeszowie, współorganizatora konkursu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.