Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Sanepid nakazał zamknąć Przedszkole nr 39 przy ulicy ks. Piotra Skargi w Rzeszowie. Powód? Duża liczba chorych dzieci. 

W czwartek dyrekcja przedszkola, które jest częścią Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Rzeszowie, rozesłała do rodziców dzieci maila o następującej treści:

“Od 12-17 lutego 2021 r. przedszkole będzie nieczynne z powodu wystąpienia objawów chorobowych (wymioty, biegunka, bóle brzucha). Rodzice powinni obserwować stan zdrowia dziecka w razie wystąpienia podobnych objawów – zgłosić się do lekarza. Powrót do przedszkola może nastąpić gdy dziecko jest całkowicie zdrowe!”.

Rodzice są zaniepokojeni. – Nie wiadomo dokładnie, co to jest, czy czasem nie salmonella, bo przedszkole nie chce nic powiedzieć. Jedyna informacja to taka, że będzie dezynfekcja – przekazuje nam matka jednego z dzieci, uczęszczających do Przedszkola nr 39. 

Piotr Grodzki, dyrektor ZSP nr 9 w Rzeszowie, potwierdza, że przedszkole, decyzją sanepidu, zamknięto w piątek (12 lutego) i tak będzie do przyszłej środy – 17 lutego. W czwartek w przedszkolu pojawili się pracownicy sanepidu. Wezwał ich dyrektor Grodzki. 

– Powodem jest duża zachorowalność wśród dzieci. Na 87 dzieci w czwartek było tylko 32. U dzieci wystąpiły wymioty, biegunka, bóle brzucha. Nie wiemy, co jest powodem. Na pewno nie COVID-19. Nie z tego powodu zamknęliśmy przedszkole. Pracownicy sanepidu pobrali próbki do badań. Wyniki mają być znane w poniedziałek – mówi Piotr Grodzki. 

Dyrekcja przedszkola podejrzewa, że jedno z dzieci przyniosło rotawirusa. Próbki do badań pobrano m.in. od pracowników stołówki.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: