Zdjęcie: Paweł / Czytelnik Rzeszów News

Wreszcie! Od niedzieli kierowcy mogą już korzystać z przebudowanego przejazdu kolejowo-drogowego przy ul. Konopnickiej w Rzeszowie.

Po 12 miesiącach prac i zamknięcia w tym czasie przejazdu dla kierowców, wreszcie udało się przejazd otworzyć. Był on w fatalnym stanie – podziurawiony i nierówny. Przejazd jest ważny dla kierowców – pozwala skrócić drogę jadącym w kierunku ulic Marszałkowskiej i Rycerskiej. 

Modernizacja przejazdu przy ul. Konopnickiej była częścią dużej inwestycji, jaką jest przebudowa stacji Rzeszów Główny. To inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych. W trakcie przebudowy przejazdu wymieniono nawierzchnię – z płyt betonowych wielkogabarytowych na płyty gumowe małogabarytowe typu „Strail”, co korzystnie wpływa na płynność ruchu samochodowego.

Na dojazdach do przejazdu jest też nowa nawierzchnia. Wykonano również oznakowanie poziome przejazdu  Zamontowano także nowe urządzenia przejazdowe ostrzegające przed nadjeżdżającym pociągiem, które poprawią bezpieczeństwo na przejeździe. Urządzenia docelowo zostaną włączone do nowego systemu sterowania ruchem kolejowym w stacji Rzeszów Główny.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Z myślą o pieszych, wybudowano chodniki z kostki brukowej – dodaje Dorota Szalacha z PKP PLK. Przebudowa przejazdu kosztowała 750 tys. zł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama