Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Do Sądu Rejonowego w Rzeszowie trafił akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom, które są uwikłane w przemyt papierosów i produkcję krajanki tytoniowej. 

Jak poinformowała Hanna Biernat-Łożańska, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie, przemyt papierosów i nielegalna produkcja krajanki tytoniowej odbywały się w latach 2015-2016. Sześciu oskarżonym osobom zarzucono m.in. przekroczenie uprawnień, niedopełnienie obowiązków służbowych, ujawnienie nieuprawnionym osobom informacji. 

Na ławie oskarżonych zasiądzie m.in. policjant z Żurawicy i dwóch emerytowanych funkcjonariuszy (jeden z nich jest z Leżajska, oskarżony także o nielegalne posiadanie broni). Dwóm osobom zarzucono popełnienie przestępstw karno-skarbowych, chodzi o przemyt papierosów i nielegalną produkcję krajanki tytoniowej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Przemyślu oraz Biura Spraw Wewnętrznych w Rzeszowie (policja w policji). W trakcie postępowania zabezpieczono ok. 840 kg krajanki tytoniowej o wartości ponad 540 tys. zł. Z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa stracił nam tym ok. 630 tys. zł.

– Przestępstwa zarzucane oskarżonym są zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności – poinformowała prokurator Hanna Biernat-Łożańska. 

Podczas śledztwa funkcjonariusze CBŚP i BSW zabezpieczyli także ok. 130 l wysokoprocentowo alkoholu etylowego, który przekazano podkarpackiemu sanepidowi do walki z pandemią koronawirusa. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: