Reklama

Policjanci zatrzymali 34-letniego Piotra S., który trzy tygodnie temu koło Rzeszowa podczas ucieczki potrącił policjantkę. Przy mężczyźnie znaleziono pistolet.

[Not a valid template]

 

Piotra S. zatrzymali policjanci z Dębicy. Od 20 listopada 2014 roku poszukiwany był przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Miał odbyć karę 2,5 roku pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wymuszenie rozbójnicze i uszkodzenie ciała.

W listopadzie ubiegłym rok sąd w Tarnowie rozesłał mężczyzną za nim list gończy. 20 lutego br. Piotr S. był pasażerem seata ibizy zatrzymanego do kontroli w Trzcianie pod Rzeszowem. Zdarzenia rozegrały się w nocy, policjanci najpierw sprawdzili dane kierowcy seata, potem pasażera.

– Kiedy ustalili, że Piotr S. jest poszukiwany i podjęli próbę zatrzymania, ten sięgnął po nóż i grożąc śmiercią kierowcy seata wypchnął go zza kierownicy. Odjechał potrącając policjantkę, która próbowała go powstrzymać. Policjanci oddali wówczas strzały ostrzegawcze – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Piotr S. uciekł, porzucając samochód w Sędziszowie Małopolskim. Policjanci ustalili, że ukrywa się w Dębicy. Wczoraj (10 marca) rano został zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. Ukrywał się w piwnicy jednego z bloków przy ul. Raczyńskich.

Policjanci odebrali mu pistolet, prawdopodobnie broń hukową. Przestępca trafił do Rzeszowa, tu usłyszy m.in. zarzut czynnej napaści na policjantów. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: