Zdjęcie: Joanna Michałek / materiały promocyjne
Reklama

Będą warsztaty malarskie i fotograficzne oraz wystawa prac dwóch rzeszowskich artystek. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. 

Rzeszowski Dom Kultury wraca z „Przestrzenią dla młodej sztuki”. Sześć lat temu zaproponował młodym twórcom sztuki warsztaty, mogli na nich zdobyć umiejętności potrzebne w ich codziennych działaniach. Zgłosiło się 30 lokalnych artystów. Efektem ich pracy były trzy imprezy: pokaz tańca ulicznego, koncert oraz wystawa prac.

„Przestrzeń dla młodej sztuki” powraca w ramach tegorocznych ferii zimowych. 

Zdjęcie: Karolina Hady-Surowiec / materiały promocyjne

W czwartek, 24 lutego, odbędą się warsztaty malarskie „Zabawa abstrakcją”. Poprowadzi je Karolinia Hady-Surowiec, artystka z Rzeszowa, która od kilkunastu lat spełnia się w wielu dziedzinach sztuki. Początek o godz. 16:30 w filii RDK przy ul. Staromiejskiej 43a.

Natomiast w piątek, 25 lutego, będzie można obejrzeć wystawę jej prac malarskich. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:00. Udział w obu tych wydarzeniach jest bezpłatny,  zapisy na warsztaty przyjmowane są pod numerem: 515 409 232.   

Druga odsłona „Przestrzeni dla młodej sztuki” dedykowana jest Joannie Michałek. To także rzeszowska artystka, której pasjami są fotografia i grafika. W sobotę, 26 lutego, poprowadzi warsztaty fotograficzne „Jak zrobić ciekawe zdjęcie na Instagram”.

Będzie też wirtualna wystawa jej zdjęć. Początek o godz. 12:00 w filii RDK przy ul. Kardynała Karola Wojtyły 164. Udział jest bezpłatny, zapisy pod numerem tel. 509 541 087.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama