Fot. Sebastian Stankiewicz / Teatr O.de.la / Na zdjęciu: spektakl "Ekstazy"
Reklama

Spektakl taneczny Teatru O.de.la i Performance Joanny Sarneckiej i Jakuba Hadera na Przestrzeniach Sztuki w Rzeszowie.

25 sierpnia w Rzeszowie zaprezentują się artyści Teatru O.de.la i Joanna Sarnecka z Jakubem Haderem. Wszystko dzięki Przestrzeniom Sztuki, których regionalnym operatorem jest Teatr im. Wandy Siemaszkowej. 

O.de.la wystawi spektakl taneczny “Ekstazy”, który opowiada o odczuwaniu przez tancerzy barwy – fioletu. Fiolet jest kolorem wrażliwości na piękno, sztukę, wiąże się z duchowością.

– Choreografia jest eksperymentem. Czy ciało poddane działaniu barwy może stanowić narzędzie do budowania struktury choreograficznej? Czy ciało poddawane działaniu kolorów posługuje się jakimś uniwersalnym językiem? Interesuje nas fenomen wrażenia i doznania percepcyjnego – mówi o pracy nad spektaklem choreografka Marta Bury.

Początek “Ekstazy” o godz. 17:00 – na dużej scenie “Siemaszki”. Za muzykę odpowiada Maciej Maciaszek, za scenografię Marta Ożóg i Piotr Karp, a za kostiumy Marta Ożóg i Karina Mińskowska-Pado. Spektakl wyprodukował Tomasz Kuliberda. Na scenie zatańczą: Joanna Jaworska-Maciaszek, Natalia Dinges, Olga Bury, Krystian Łysoń, Piotr Stanek.

„Synesthesis”

O godz. 19:30 w sali industrialnej Galerii Rzeszów odbędzie się performance “Synesthesis”.

Został on zrealizowany w nurcie “art and science”, a więc łączy taniec z nowymi technologiami. “Synesthesis” stworzyło dwoje artystów: Joanna Sarnecka, performerka, tancerka butoh, oraz Jakub Hader – artysta wizualny, który wykorzystuje w pracy creative coding i syntezę modularną.

– Performance to medytacja, zaproszenie do podróży poza czas i poza to, co ludzkie, ale przez to, co ludzkie: ciało i ruch – zachęcają organizatorzy. 

Bilety na wydarzenia do kupienia na stronie internetowej i w kasach Teatru im. Wandy Siemaszkowej. Cena: 10 zł. 

 

Zdjęcie: materiały Teatru im. Wandy Siemaszkowej

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: