Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News
Reklama

Konferencja naukowa, bieg “Rzeszowska 5-tka dla Transplantacji, piknik na Rynku – to atrakcje VIII Rzeszowskiego Święta Transplantacji, które odbędzie się w najbliższą sobotę 19 maja. 

Rzeszowskie Święto Transplantacji rozpocznie VIII Interdyscyplinarna Konferencja „Przeszczep szansą na drugie życie” w Centrum Mikroelektroniki i Nanotechnologii Uniwersytetu Rzeszowskiego (aula A0, ul. Pigonia 1). Konferencja kierowana jest do środowiska medycznego, studenckiego, a także wszystkich zainteresowanych problemem przeszczepów w Polsce. Konferencja rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 13:30. Co roku uczestniczy w niej blisko 200 osób. 

Po południu na Rynku o 15:00 rozpocznie się obfitujący w liczne atrakcje piknik. Na estradzie pojawią się także pacjenci, którym przeszczep uratował życie, dawcy, oraz uczestnicy konferencji, których wystąpienia przybliżą mieszkańcom ideę transplantacji. Wieczorem na Rynku wystąpi zespół “Karczmarze”. 

W tym roku nowością Rzeszowskiego Święta Transplantacji będzie towarzyszący wydarzeniu bieg głównymi ulicami miasta „Rzeszowska 5-tka dla transplantacji”, w którym udział weźmie blisko 250 uczestników. Głównym celem biegu jest popularyzacja idei przeszczepiania narządów. 

Trasa 5-kilometrowego biegu (dwa okrążenia) prowadzić będzie centralnymi ulicami miasta – począwszy od Rynku, poprzez ul. Słowackiego, bulwary nad Wisłokiem, ul. Spytka Ligęzy, Targową, Mickiewicza. Meta na Rynku. Start o godz. 15:00. Aby wziąć udział w biegu należy się zarejestrować na www.biegtransplantacja.evenea.pl. Udział w biegu jest płatny (25 zł). Przelewu należy dokonać na Fundację Medyk dla Zdrowia, ul. Szopena 1, 35-055 Rzeszów, nr konta: 40 1930 1389 2700 0726 5637 0001 z dopiskiem “Bieg, imię, nazwisko + rozmiar koszulki”.

Organizatorami Rzeszowskiego Święta Transplantacji są Centrum Medyczne Medyk, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska, Szpital Wojewódzki nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie i Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Ideą Święta jest przekazanie w jak najlepszej formie wiedzy o przeszczepianiu narządów, o tym dlaczego i w jaki sposób możemy pomóc chorym, dla których nie ma alternatywnego sposobu leczenia.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: