Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News

Z siedmiu zgłoszonych firm, miastu nie udało się wybrać wykonawcy projektu parkingu wielopoziomowego przy Podpromiu. Powód? Braki w dokumentach, niewpłacone wadium i zbyt wysokie ceny. 

Miasto musiało unieważnić przetarg na opracowanie dokumentacji na budowę parkingu  przy Podpromiu. Okazało się, że jedyna z siedmiu zgłoszonych firm, której oferta mieściła się w możliwościach finansowych ratusza, nie uzupełniła dokumentów, o które prosił urząd. 

Chodzi o firmę “Lodrom” z Krakowa, która za wykonanie projektu zaproponowała 370 tys. zł. Miasto na projekt zaplanowało 600 tys. zł.

– Kolejna, najniższa oferta, była wyższa od kwoty, która zaplanowaliśmy wydać, ale niewiele. Brakujące pieniądze można było dołożyć, ale wykonawca z kolei nie wpłacił wadium i to uniemożliwiło podpisanie umowy – wyjaśniają miejscy urzędnicy. – Kolejne oferty były już zdecydowanie za wysokie, postępowanie trzeba było unieważnić – dodają. 

Pierwszą trójkę ofert zamykały firma „Probud” ze Szczecina – 738 tys. zł i Architektoniczne Biuro Projektów AB-Projekt z Tychów – 1,1 mln zł. Najwyższą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Budowalno-Produkcyjnego z Krakowa – prawie 1,8 mln zł.

O parkingu wielopoziomowym przy Podpromiu mówi się od kilku lat. Obecnie może zaparkować tam ok. 350 samochodów. Parking po przebudowie ma być  czteropoziomowy. Na pierwszym mają być 273 miejsca dla samochodów osobowych i 23 dla autokarów. Na drugim poziomie 279 miejsc, na trzecim – 315, a na czwartym – 173.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama