Przetarg na rozbudowę rzeszowskiej hali Podpromie ogłoszony

Reklama

Z ponad rocznym poślizgiem, ale w końcu się udało. Przetarg na rozbudowę hali na Podpromiu został w końcu ogłoszony. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w tym roku rozpoczną się pierwsze prace.

 

Przypomnijmy, że w ub. r. ratusz obiecywał, że Podpromie w nowej wersji będzie gotowe  już w październiku tego roku. Jak się później okazało, do tego czasu nie udało się nawet ogłosić przetargu na wybór firmy, która rozbuduje halę. 

Ratuszowi udało się pozyskać na inwestycję dofinansowanie w wysokości 10 mln zł. Pieniądze przekaże Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to rozbudowa Podpromia zakończy się na przełomie 2018/2019 roku.

– Pierwsze prace przygotowawcze chcemy rozpocząć jeszcze w tym roku. W maju, po zakończeniu sezonu siatkarskich rozgrywek PlusLigi, planujemy z rozbudową ruszyć pełną parą – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad 30 mln zł. W ramach prac zostanie rozebrana część istniejącego budynku. Podpromie zostanie powiększone z 4,3 tys. do 6,9 tys. miejsc dla kibiców.

Ponadto, obecne strefy wejściowe do hali, po obu jej stronach, zostaną zburzone i powstaną nowe. W środku zmieni się kształt trybun – będą zaokrąglone. Powstaną też nowe trybuny w miejscu, gdzie obecnie są nadwieszenia. Dolne trybuny będą składane, stałe będą natomiast trybuny górne.

Po obu stronach boiska powstanie specjalna strefa dla VIP-ów. W hali będą również m.in. restauracje oraz sklep kibica, a także specjalna strefa dla dziennikarzy, gdzie będą mogli porozmawiać z siatkarzami schodzącymi do szatni.

Będą również pomieszczenia biurowe, sala konferencyjna, siłownia oraz odnowa biologiczna dla zawodników. Najnowszym pomysłem ratusza w kwestii przebudowy Podpromia jest stworzenie Alei Gwiazd Siatkówki, która upamiętni najwybitniejszych zawodników związanych ze stolicą Podkarpacia.

Na Podpromiu swoje mecze rozgrywają siatkarze Asseco Resovii i siatkarki Developres Rzeszów. Na czas meczów roboty budowlane będą przerywane.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama