Zdjęcie : Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Dwa razy ogłoszono przetarg, dwa razy nikt się nie zgłosił. Teraz wykonawcy będą szukać z tzw. wolnej ręki. Chodzi o wybudowanie schodków przy fontannie multimedialnej w Rzeszowie. Czy ratusz zdąży do maja?

Miasto szukało dwukrotnie firmy, która miała zająć się wybudowaniem chodnika przy fontannie multimedialnej. Chodzi o miejsce, które znajduje się na zieleńcu od strony Alei pod Kasztanami, powyżej miejsc siedzących amfiteatru. Niestety, oba przetargi zakończyły się fiaskiem, ponieważ dwukrotnie żadna firma nie zgłosiła się do przetargu. I co z tym fantem robi teraz ratusz?

– Postanowiliśmy, że nie będziemy  ogłaszać kolejnego przetargu, tylko firmę, która wykona to zlecenie, wybierzemy z tzw. wolnej ręki – będziemy sami kontaktować się z firmami, które świadczą tego typu usługi i będziemy z nimi rozmawiać o tym, za jaką cenę wykonają schody – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przypomnijmy, że miasto planowało inwestycję zakończyć  w maju. Okazuje się jednak, że ten termin może jednak nie zostać dotrzymany. – To zależy od tego, jak szybko uda nam się znaleźć odpowiednią firmę. Na pewno w trakcie trwania sezonu nie będziemy chcieli mieszkańcom robić przy fontannie placu budowy – wyjaśnia Chłodnicki.

Oznacza to, że jeśli nie uda się zrealizować inwestycji do maja, to wówczas zostanie ona przeniesiona na jesień.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W miejscu, gdzie obecnie znajduje się wydeptana ścieżka ma powstać chodnik o nawierzchni z płyt granitowych i kostki granitowej o długości 75 m i szerokości 3 m. Ze względu na poziom nachylenia mają w tym miejscu powstać również schody i podjazd dla wózków.

Dlaczego miasto dopiero teraz zainteresowało się tym miejscem, które po pierwsze szpeci okolicę, a po drugie jest niebezpieczne zwłaszcza po opadach deszczu? Okazuje się, że teren ten jest pod opieką konserwatora zabytków, który kilka lat temu nie chciał się zgodzić na to, aby w miejscu wydeptanego zieleńca powstał chodnik.

Fontana multimedialna do użytku została oddana 17 sierpnia 2013 roku. Wodna atrakcja kosztowała ponad 7,2 mln zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama