Reklama

Przez 15 godzin była zablokowana droga krajowa nr 9 w Jasienicy Rosielnej w powiecie brzozowskim. Na odcinku relacji Barwinek – Rzeszów tir z naczepą chłodniczą zderzył się z volkswagenem transporterem.

[Not a valid template]

 

Do zdarzenia doszło wczoraj (1 października) około godz. 14:30. Policjanci ustalili, że przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych przez kierującego ciężarowym renault z naczepą chłodniczą.

Mężczyzna, zjeżdżając z wzniesienia, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zarzucona naczepa uderzyła w bok nadjeżdżającego z przeciwka volkswagena transportera. Samochód ciężarowy przewrócił się na bok. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

Kierowcy obu pojazdów podróżowali sami. Policjanci sprawdzili ich trzeźwość. Obydwaj mężczyźni byli trzeźwi.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kierowca ciężarowego renault, 34-letni mieszkaniec powiatu bielskiego, został ukarany mandatem karnym.

Droga na tym odcinku była całkowicie zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy. Funkcjonariusze pracowali blisko 15 godzin.

Kierowca renault jechał z Węgier do Federacji Rosyjskiej. W ciężarówce przewoził schłodzone mięso. Na miejsce kolizji dojechała druga naczepa do której pod nadzorem pracowników Służby Celnej przeładowano towar.

Całkowitą płynność ruchu przywrócono po godz. 5 nad ranem.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: