Przybyszówka połączona z centrum. Pierwsza taka ścieżka [FOTO]

3
Reklama

Mieszkańcy dzielnicy Przybyszówka w końcu mają dogodne połączenie z centrum Rzeszowa. Od ul. Iwonickiej do Pańskiej powstał 500-metrowy odcinek drogi. Wybudowano też pierwszą w mieście kolorową ścieżkę rowerową.

 

Budowa drogi rozpoczęła się w lipcu ub. r. Inwestycję zrealizowała firma Skanska. Za wybudowanie półkilometrowej drogi od miasta otrzyma ponad 2,3 mln zł. Choć to niewielki odcinek, to bardzo ułatwi on życie mieszkańców dzielnicy Przybyszówka i osiedla przy ul. Błogosławionej Karoliny.

– Do tej pory mieszkańcy ul. Dębickiej do centrum miasta jeździli przez ul. Krakowską oraz ul. Witosa. Teraz mogą także przez osiedle przy Błogosławionej Karoliny, które coraz bardziej się rozrasta. W kolejnym etapie poszerzymy również ulicę Pańską – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Półkilometrowa droga ma szerokość sześciu metrów, po lewej stronie od ul. Iwonickiej do ul. Pańskiej powstał ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m. Ścieżka rowerowa jest nietypowa, bo kolorowa.

– Czerwona ścieżka rowerowa to pierwsza tego typu inwestycja w mieście – zaznacza Piotr Maślona z firmy Skanska w Rzeszowie.

– Kolorowe ścieżki rowerowe czy rolkowe, które wykonujemy na indywidualne potrzeby zamawiającego, zapewniają równą nawierzchnię. Dzięki nim zwiększa się komfort jazdy, ale przede wszystkim staje się ona bezpieczniejsza – dodaje Maślona.

Wraz z ulicą powstały chodniki z kostki betonowej brukowej, krawężniki, miejsca postojowe oraz oświetlenie uliczne. Przebudowano sieć elektryczną, gazociągową, kanalizację deszczową i sanitarną.

We wtorek droga wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową zostały uroczyście otwarte i poświecone przez biskupa rzeszowskiego Jana Wątrobę.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

3 KOMENTARZE

  1. A na brzozowskiej, gdzie ludzie mieszkają, płyty utaplane w błocie i brak chodnika. Czekam niecierpliwie na przecinannie wstęgi..

Comments are closed.