Zdjęcie: KWP Rzeszów

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież materiałów budowlanych zatrzymali policjanci. Złodziei spłoszył właściciel budowy. Aby nie dać się złapać, sprawcy zostawili samochód.

W piątek wieczorem policjanci z komisariatu w Sokołowie Małopolskim zostali powiadomieni o podejrzeniu kradzieży materiałów budowlanych. Funkcjonariuszy zawiadomił właściciel, który zauważył dwóch mężczyzn szukających czegoś na terenie prowadzonej przez niego budowy.

Na widok właściciela mężczyźni uciekli. Zostawili jednak samochód, którym przyjechali. W ostatnich dniach dochodziło już do kradzieży materiałów budowlanych. Policjanci postanowili obserwować pozostawiony przez złodziei samochód. Na następny dzień rano zjawił się po niego właściciela. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, gdy próbował odjechać.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Okazał się nim 26-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego. Tego samego dnia zatrzymali drugiego mężczyznę. To również mieszkaniec powiatu leżajskiego w wieku 23 lat. Policjanci przeszukali mieszkanie 23-latka, w którym znaleźli skradzione materiały budowlane. Ich łączną wartość oszacowano na ponad 8 tys. złotych.

Mężczyznom przedstawiono zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama