Reklama

Przy rzeszowskim ZUS trwają prace przygotowawcze pod budowę nowego parkingu. Budowlańcy przykrywają rzekę Mikośkę. Docelowo na parkingu ma być około 250 miejsc postojowych.

[Not a valid template]

 

– Terminy robót przesunęły się z powodów administracyjnych. Pierwotnie inwestycja miała się zakończyć we wrześniu br.. Jednak rozpoczęliśmy ją dopiero we wrześniu, a zakończymy pod koniec listopada – mówi Maciej Chłodnicki rzecznik Urzędu Miasta Rzeszowa. – Musieliśmy wymienić przyłącza, a w tej chwili robotnicy kładą rurę o szerokości prawie 4 metrów, którą ma popłynąć Mikośka. Naszym zadaniem jest właśnie przygotowanie terenu pod budowę parkingu. Jak to skończymy, to na teren może wejść inwestor – wyjaśnia Chłodnicki.

W 2012 roku Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie sprzeciwił się zabudowie uważając, że przykrycie rzeczki może spowodować zagrożenie powodzią. Rzeszowscy urzędnicy twierdzili, że takiego zagrożenia nie będzie, m.in. dlatego, że został wybudowany tzw. kanał ulgi dla cieków wodnych w mieście. Dodatkowo Mikośka w dużej części jest skanalizowana i w związku z tym jest traktowana jako urządzenie komunalne.

Prace pod inwestycję wykonuje Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów, mają kosztować prawie 7 mln zł. Po zakończeniu robót teren zostanie przekazany rzeszowskiej firmie Domres, która ma prawo do wieczystego użytkowania gruntów za ZUS. Plan zakład wybudowanie ogólnodostępnego parkingu na 150 aut. Domres nie wyklucza, że jeżeli z parkingu będzie korzystało wielu kierowców, to jego pojemność zostanie zwiększona do około 250 miejsc.

Reklama