Fot. Materiały Fabryki Mocy. Na zdjęciu przekazanie darów podczas akcji w 2016 roku
Reklama

Ubrania, zabawki, mile widziane są słodycze. Rzeszowski sklep Fabryka Mocy prowadzi zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Dziecka nr 2 w Rzeszowie.

To już druga akcja Fabryki Mocy na rzecz Domu Dziecka nr 2. W tamtym roku sklep zaledwie w ciągu dwóch dni uzbierał 1,5 tys. zł, kilka worków ubrań, zabawek, które przekazał na rzecz placówki. Do tegorocznej akcji włączyły się także kobiety z forum „Mamy z Rzeszowa”.

Zbiórka darów trwa do 1 czerwca włącznie w Fabryce Mocy. Sklep znajduje się przy al. Rejtana 27b. Dary można przynosić w sobotę do godz. 14:00, a od poniedziałku od 11:00 do 20:00. W Dniu Dziecka cały utarg sklepu zostanie przekazany na rzecz dzieci.

– Zbieramy wszelkie ubrania, zabawki, mile widziane są słodycze, książki, kolorowanki, wszystko to, co dzieciaki lubią najbardziej. Zbieramy wszystko. Po zeszłorocznej akcji, nie wyobrażamy sobie, by w tym roku mogłoby nas nie być z dziećmi w dniu ich święta – mówi Daniel Przywara z Fabryki Mocy.

Podczas pierwszej akcji dyrekcja Domu Dziecka nr 2 wskazała, że podopiecznym placówki potrzebne są najbardziej bielizna, skarpetki, ubranka, pieluchy, a także środki czystości. – Nikt nie prosił o słodycze, zabawki czy sprzęt AGD – wspomina Daniel Przywara.

– Dlatego pokażmy, że w tym roku jesteśmy w stanie zrobić więcej – zalejmy te dzieciaki toną czekolady! – apelują organizatorzy. – Jeśli masz w domu coś, co tym dzieciakom może sprawić radość, a Ty tego już nie potrzebujesz, chętnie przygarniemy i przekażemy im w Waszym imieniu – dodają pomysłodawcy akcji.

W Fabryce Mocy ustawiona jest także specjalna skarbonka, do której można wrzucać pieniądze – dowolne kwoty. Zebrane dary i pieniądze pracownicy rzeszowskiego sklepu zawiozą do domu dziecka.

Jeżeli ktoś chciałby pomóc, a nie ma jak przyjechać do Fabryki Mocy, sklep na swój koszt zamówi kuriera, który przyjedzie odebrać dary. W tej sprawie można się kontaktować z Fabryką Mocy za pośrednictwem ich Facebooka – TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: