11 osób podejrzanych o handel narkotykami zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie. Wśród zatrzymanych są pseudokibice i motocykliści.

[Not a valid template]

 

 

Jak informuje CBŚP, początek tej sprawy sięga grudnia 2014 r. Wtedy policjanci z elitarnej jednostki zdobyli informacje, z których wynikało, że pseudokibice Stali Rzeszów zajmują się przemytem narkotyków i wprowadzają je do obrotu na terenie kilku województw Polski.

Policjanci ustalili, że kibole w zakresie obrotu narkotykami ściśle współpracują z osobami wywodzącymi się z klubu motocyklowego Runners z Krakowa. CBŚP ustaliło także, że narkotyki na Podkarpacie dostarczane były głównie z województwa małopolskiego, ale również z innych województw.

– Do odbiorców trafiały za pośrednictwem stworzonej siatki dilerów wywodzących się ze środowiska zarówno pseudokibicowskiego, jak też motocyklowego. Narkotykami wprowadzanymi do obrotu były głównie amfetamina oraz marihuana – relacjonuje nadkom. Mariusz Góra z Centralnego Biura Śledczego Policji.

Narkotyki były wprowadzone do obrotu m.in. w Rzeszowie, Krośnie i Rymanowie.

– Członkowie grupy od lutego do grudnia 2015 r. wprowadzili do obrotu ok. 1,5 kg marihuany, 350 g amfetaminy i ok. 160 g innych substancji odurzających – mówi Janusz Ohar z Prokuratury Okręgowej w Krośnie, która nadzoruje policyjne śledztwo.

W styczniu br. policjanci CBŚP, wspierani przez funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przeprowadzili pierwszy etap  operacji wymierzonej w liderów oraz głównych członków grupy zajmujących się transportem, magazynowaniem i handlem narkotykami.

Na terenie dwóch województw – podkarpackiego oraz małopolskiego – zatrzymano  łącznie 11 osób. Jednemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym udział w grupie przestępczej. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące wprowadzania narkotyków do obrotu.

Na wniosek CBŚP i prokuratury 5 osób zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Wśród nich jest domniemany lider grupy 28-letni Grzegorz T. z Boguchwały koło Rzeszowa, a także członkowie grupy: 35-letnia Sabina S., 37-letni Dawid W., 30-letni Łukasz Sz. i 26-letni Wojciech K.

Wobec pozostałych osób zastosowano poręczenia majątkowe, policyjne dozory oraz zakazy opuszczania kraju.

(mak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama