Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali trzy osoby podejrzane o napad z nożem w ręku. To mieszkańcy Jarosławia związani ze środowiskiem tamtejszych pseudokibiców.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji dowiedzieli się, że na terenie powiatu jarosławskiego działa grupa kilku osób, które dopuszczają się przestępstw. Jak ustalono, przed tygodniem zaatakowali nożem mężczyznę i grożąc mu zmusili do wydania samochodu.

Policjanci, zajmujący się tą sprawą, ustalili tożsamość tych osób. Okazało się, że były wielokrotnie karane za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu (rozboje, pobicia). Na co dzień są aktywnie związane ze środowiskiem pseudokibiców JKS Jarosław.

Śledczy spodziewali się, że mężczyźni mogą być agresywni i mieć przy sobie niebezpieczne przedmioty, dlatego też przy zatrzymaniu konieczne było wsparcie policjantów Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji przy udziale policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu zatrzymali na terenie miasta trzech mężczyzn w wieku od 33 do 37 lat.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Sprawcy byli zaskoczeni obecnością policji. Zareagowali agresją stawiając opór przy zatrzymaniu. W trakcie dalszych czynności odzyskano przywłaszczony samochód o wartości około 20 tysięcy złotych.

Podejrzani usłyszeli zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, grozi im za to kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Sąd Rejonowy w Jarosławiu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu zastosował wobec wszystkich podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Sprawa ma charakter rozwojowy, nie wykluczone są dalsze zatrzymania.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama