Zdjęcie: Pixabay

Miasto szuka organizacji, która w Rzeszowie będzie prowadziła psychoterapię dla dzieci i młodzieży. Przeznaczy na to 100 tys. złotych.

Konkurs dla organizacji pozarządowych trwa do 2 kwietnia. Miasto chce zapewnić psychoterapię dla młodych osób uzależnionych od substancji (narkotyki, papierosy) lub czynności (hazard, zakupy itp.). Zamierza też otworzyć punkt informacyjno-konsultacyjny. 

Psychoterapia ma polegać np. na prowadzeniu terapii indywidualnej, grupowej, warsztatów umiejętności oraz, jeśli zajdzie taka potrzeba, konsultacji lekarza psychiatry. Psychoterapia ma być skierowana do dzieci i nastolatków. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Punkt informacyjno-konsultacyjny ma z kolei pomagać osobom, które są uzależnione lub współuzależnione od narkotyków czy innych substancji psychoaktywnych, a także dla ich rodzin – poinformował Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Miasto przyjmuje oferty od organizacji pozarządowych za pośrednictwem Generatora eNGO. Na konkurs przeznaczono 100 tys. zł. Psychoterapię będzie trzeba prowadzić od 20 kwietnia do 31 grudnia 2024 roku. Szczegółowy opis zamówienia jest na erzeszow.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama