Zdjęcie: MSW
Reklama

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie uruchamia dodatkową obsługę klientów w soboty, a we wtorki wydłuża czas pracy punktów paszportowych. 

Ma to związek ze zwiększonym zainteresowaniem wyrabiania paszportów. Zgodnie z przepisami, paszport powinniśmy otrzymać w ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku. W naszych punktach paszportowych na paszport czeka się aktualnie od dwóch do 2,5 tygodnia – mówi Michał Mielniczuk, rzecznik Podkarpacki Urzędu Wojewódzkiego. 

Oddziały Paszportów w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu będą dostępne dla klientów od najbliższej soboty (26 czerwca br.) do końca lipca (łącznie w jedną sobotę czerwca i pięć sobót lipca) w godz. 8:00-13:00.

We wszystkie wtorki lipca będzie można złożyć wniosek i odebrać gotowy paszport w godz. 8:00-18:00. W pozostałe dni robocze tygodnia sprawy paszportowe można załatwiać w godz. 7:30-15:30. – Obsługa klientów w soboty będzie prowadzona bez internetowej rezerwacji wizyty – podkreślają służby prasowe wojewody podkarpackiego.

Przypomnijmy: od 4 lipca złożenie wniosku o wydanie paszportu w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu jest możliwe wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji wizyty. Koszt wyrobienia paszportu to 60 zł (dla osób od 0 do 13 lat) i 140 zł (dla osób w wieku od 13 do 70 lat). Za darmo paszport otrzymają osoby, który skończyły 70 lat.    

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama