Fot. Youtube.com / Pusta Przestrzeń. Na zdjęciu kadr z teledysku "Kolejny plan"

Rzeszowski zespół rockowy Pusta Przestrzeń wydał debiutancki album. W sieci można już obejrzeć teledysk i posłuchać singla promującego wydawnictwo.

Album (premierę miał w piątek, 17 lutego) nazywa się po prostu „Pusta Przestrzeń” i składa się na niego osiem, autorskich piosenek utrzymanych w stylistyce alternatywnego rocka z tekstami po polsku.

Na wydawnictwie można znaleźć zarówno energetyczne kompozycje, jak również melancholijne ballady. To właśnie jedną z nich (utwór „Kolejny plan”) grupa wybrała na pierwszego singla promującego płytę.

„To piosenka o stracie. Miłości, przyjaciela, bliskiej osoby, kogoś lub czegoś pozytywnego, co dodawało naszemu życiu kolorów” – czytamy w opisie teledysku do singla na YouTubie.

„Zdarza się, że dajemy się ponieść negatywnym emocjom, drażnią nas błahostki, które niszczą coś, nad czym długo pracowaliśmy i na czym nam zależy. Dopiero po czasie przychodzi refleksja. Uświadamiamy sobie co jest naprawdę ważne i chcemy jak najszybciej naprawić popełniony błąd. Niestety, często jest już na to za późno.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Album „Pusta Przestrzeń” można kupić na Bandcampie. Jest on również dostępny na wszystkich najpopularniejszych platformach streamingowych. 

To nie pierwsze wydawnictwo Pustej Przestrzeni. W 2020 roku grupa wydała minialbum „Pustka”, który był utrzymany w podobnym klimacie co tegoroczne wydawnictwo, a rok później ukazała się specjalna piosenka zespołu pt. „O jeden dzień dłużej” nagrana we współpracy z innymi rzeszowskimi muzykami z okazji 29. finału WOŚP.

Najbliższa okazja do posłuchania Pustej Przestrzeni na żywo nadarzy się już w piątek 24 lutego w rzeszowskim Pubie Spółdzielczym, podczas 31. edycji Rockendollowej Sceny Podkarpackiej.

Zdjęcie: Grzegorz Góreczny

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama