Fot. Youtube.com / Pusta Przestrzeń. Na zdjęciu kadr z teledysku "Kolejny plan"

Rzeszowski zespół rockowy Pusta Przestrzeń wydał debiutancki album. W sieci można już obejrzeć teledysk i posłuchać singla promującego wydawnictwo.

Album (premierę miał w piątek, 17 lutego) nazywa się po prostu „Pusta Przestrzeń” i składa się na niego osiem, autorskich piosenek utrzymanych w stylistyce alternatywnego rocka z tekstami po polsku.

Na wydawnictwie można znaleźć zarówno energetyczne kompozycje, jak również melancholijne ballady. To właśnie jedną z nich (utwór „Kolejny plan”) grupa wybrała na pierwszego singla promującego płytę.

„To piosenka o stracie. Miłości, przyjaciela, bliskiej osoby, kogoś lub czegoś pozytywnego, co dodawało naszemu życiu kolorów” – czytamy w opisie teledysku do singla na YouTubie.

„Zdarza się, że dajemy się ponieść negatywnym emocjom, drażnią nas błahostki, które niszczą coś, nad czym długo pracowaliśmy i na czym nam zależy. Dopiero po czasie przychodzi refleksja. Uświadamiamy sobie co jest naprawdę ważne i chcemy jak najszybciej naprawić popełniony błąd. Niestety, często jest już na to za późno.

Album „Pusta Przestrzeń” można kupić na Bandcampie. Jest on również dostępny na wszystkich najpopularniejszych platformach streamingowych. 

To nie pierwsze wydawnictwo Pustej Przestrzeni. W 2020 roku grupa wydała minialbum „Pustka”, który był utrzymany w podobnym klimacie co tegoroczne wydawnictwo, a rok później ukazała się specjalna piosenka zespołu pt. „O jeden dzień dłużej” nagrana we współpracy z innymi rzeszowskimi muzykami z okazji 29. finału WOŚP.

Najbliższa okazja do posłuchania Pustej Przestrzeni na żywo nadarzy się już w piątek 24 lutego w rzeszowskim Pubie Spółdzielczym, podczas 31. edycji Rockendollowej Sceny Podkarpackiej.

Zdjęcie: Grzegorz Góreczny

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama