Zdjęcie: Witosław Rusinek / Shootit. Na zdjęciu Roksana Jędryka-Nykiel i Katarzyna Grzywacz
Reklama

Lubisz jeździć na rowerze, ale nie masz z kim ? Przyjedź w niedzielę (28 kwietnia) na pierwsze spotkanie „Queens of the Road”, czyli Kobiecej Ligii Rowerowej w Rzeszowie.

„Rower moim pojazdem! Biorę przygodę pod pachę i jadę! Jadę z tym światem!” – tak trzy lata temu na rzeszowskim Rynku śpiewał L.U.C. Roksana Jędryka-Nykiel i Katarzyna Grzywacz z Rzeszowa postanowiły, że wcielą w życie te słowa i stworzą Kobiecą Ligę Rowerową „Queens of the Road”. Choć obie na co dzień pracują w branży lotniczej, jazda na rowerze to ich wielka pasja i lubią się nią dzielić z innymi.

– Dla Kasi rower oznacza wolność, niezależność i ogromną satysfakcję z włożonego wysiłku. Dla mnie rower jest sposobem poznawania świata, bo bardzo kocham podróże – mówi Roksana.

Roksana i Katarzyna postawiły na ligę kobiecą, bo uznały, że męskich grup jest już dużo i często zniechęcają one początkujące rowerzystki trudnymi i wymagającymi trasami. – Liga ma służyć integracji, organizacji czasu wolnego dla kobiet z Rzeszowa, aktywizacji samotnych kobiet, młodych mam, seniorek, a także propagowaniu zdrowego trybu życia i popularyzacji turystyki rowerowej – wyjaśnia Roksana.

Liga ma zostać podzielona na trzy grupy: podstawową, średnio zaawansowaną i zaawansowaną. – Wszystko po to, by każda z nas mogła dopasować poziom trudności według swojej kondycji – tłumaczy założycielka Ligii.

Dziewczyny planują w ramach Ligii spotykać się raz w tygodniu w niedzielę. Planowana trasa i miejsce wyjazdu będzie pojawiała się w piątek wieczorem na Facebooku „Queens of the Road”. – Oprócz cotygodniowych wyjazdów planujemy dłuższe wyprawy po Polsce, jak i za granicę – zapowiada Roksana.

Pierwsze spotkanie Kobiecej Ligii Rowerowej odbędzie się w niedzielę (28 kwietnia) o godz. 12:00 przy fontannie multimedialnej. Każda kobieta – bez względu na wiek i kondycję – jest zaproszona. Na początek planowana jest około 6-kilometrowa trasa po centrum Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama