Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Nacjonaliści z Narodowego Rzeszowa powiązani z kibolami Resovii skarżą się na policjantów za to, że ci legitymowali ich za odpalenie rac podczas rzeszowskich uroczystości 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. 

Narodowy Rzeszów na Twitterze w środę wieczorem napisał: “Rzeszowska po(mi)licja to jednak wybitni specjaliści od marketingu. W ramach ocieplania wizerunku swojej formacji… gnębili młodych uczestników Godziny W i kierowali sprawy do sądu za odpaloną race podczas syren. Wstyd!”.

Nacjonaliści powiadomili o tym Komendę Główną Policji i Joachima Brudzińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji. 

Rzeszowskie uroczystości rozpoczęły się o godz. 17:00 przed pomnikiem Pamięci Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów. Jak udało nam się dowiedzieć, rzeszowscy policjanci już po zakończeniu obchodów wylegitymowali trzy osoby, które w trakcie uroczystości i odgrywania hymnu państwowego odpaliły stadionowe race.

– Wśród wylegitymowanych była jedna osoba związana ze środowiskiem rzeszowskich pseudokibiców – mówi nam Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. – Będziemy gromadzić materiał dowodowy celem sporządzenia do sądu wniosków o ukaranie osób, które odpaliły race – zapowiada Szeląg. 

Z naszych źródeł wynika, że wśród wylegitymowanych osób był m.in. Bartosz B., jeden z czołowych bojówkarzy Resovii Rzeszów. Policja zachowanie nacjonalistów ocenia jednoznacznie: – Czy odgrywanie hymnu państwowego jest porą na odpalanie rac? – pyta retorycznie Adam Szeląg. – Działaliśmy w granicach prawa – zapewnia. 

Także kierownictwo rzeszowskiej komendy miejskiej nie pozostawia suchej nitki na tym, co zrobili nacjonaliści. – Patriotyzmem na pewno nie jest łamanie prawa i przepisów. Ich wykonanie będziemy zdecydowanie egzekwować – mówi jednoznacznie Konrad Wolak, wiceszef KMP w Rzeszowie.

– Co zadziwiające, wiązanki kwiatów przed pomnikiem Pamięci Armii Krajowej składała reprezentacja Resovii, a dopiero po kibolach przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej oraz poseł Ruchu Kukiz’15. To mnie bardzo poruszyło. Widać, kogo obecna władza bardziej hołubi – słyszymy od jednego z uczestników uroczystości.

I nie tylko to go poruszyło. Podczas uroczystości obecni byli rzeszowscy posłowie PiS, m.in. Wojciech Buczak i Andrzej Szlachta, którzy nacjonalistom podawali ręce. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

  1. Cała Polska tak świętowało, sam dzisiaj w Tarnowie brałem udział w obchodach a przede mną matka z dziećmi odpalała świece dymne – nie wyglądała na kibola 😉

  2. RzeszówNews – zacznijcie sami najpierw brać udział w różnych uroczystościach i pamiętać o rocznicach narodowych, a później mówcie i oceniajcie co jest właściwe w społeczeństwie, a co nie. Wasze artykuły to dno “polskiego” dziennikarstwa.

  3. 21go lipca A.D 2018 na rynku miał miejsce koncert dzieci polonijnych z okazji X Festiwalu Dziecięcych Zespołów Polonijnych w Iwoniczu. Około godziny 20:30 dzieci zakończyły występy na scenie pod ratuszem. Pech chciał że w tym parę chwil wcześniej Resovia skończyła mecz. Trzeba być świnią i nie mieć jaj żeby wtargnąć na rynek i zawrzeszeszczeć RESOVIA, SOVIA, SOVIA SOVIA, gdy w tle leciał hymn “polonusów” i przerwać DZIECIAKOM! tak dostojną dla nich chwilę! Skurczybyki, nie macie szacunku, nawet dla dzieci!

  4. W Warszawie odpalono 75 Rac przy Prezydencie Ministrze SWIA oraz Komendancie Głównym 🙂 Nikt nie został wylegitymowany ! To proponuje wszcząć postepowanie wobec Komendanta Glównego za zaniechanie 😀 hehe

  5. że wam nie wstyd hahaha nagonke robicie na jednego chłopaka w wieku do 20 lat za to że odpalił racę? nie było was tam to proszę się nie wypowiadać bo totalna kompromitacja naprawdę 🙂
    ludzie w komentarzach na fb czy tutaj, jak wy możecie nazywać się polakami skoro taki jad i kwas wypluwacie bez większych powodów hahahaha śmiać mi się chce..
    dodatkowo nie kibole, a przypadkowa osoba, która stała przy Narodowym Rzeszowie.. także radzę sprawdzać informację zanim się coś wypuści 🙂 BO WSTYD

Comments are closed.