Anna Skiba dołączyła do Rozwoju Rzeszowa
Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Nie będzie klubu Polski 2050 w radzie miasta. Radna Anna Skiba, która jest liderką ruchu Szymona Hołowni w Rzeszowie, dołączyła do Rozwoju Rzeszowa.

– Radna Anna Skiba dołączyła do klubu Rozwój Rzeszowa – poinformował we wtorek przewodniczący rady miasta Andrzej Dec (PO). 

Skiba została zaprzysiężona na miejską radną w lipcu. Był to efekt wygaśnięcia mandatu Konrada Fijołka, który wygrał czerwcowe wybory na prezydenta Rzeszowa. 

Wtedy Skiba nie chciała wypowiadać się na temat możliwego utworzenia klubu Polska 2050 i tego, kto miałby się w nim znaleźć. Od początku deklarowała wspieracie dla Konrada Fijołka, ale aż do teraz pozostawała radną niezależną. 

Kim jest Skiba?

Anna Skiba to była szefowa Nowoczesnej na Podkarpaciu. W 2018 roku kandydowała do rady miasta z list Rozwoju Rzeszowa, ale nie uzyskała wystarczającej liczby głosów. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nieco później, w listopadzie 2018 roku, Anna Skiba zrezygnowała z kierowania Nowoczesną, a w 2019 roku dołączyła do partii Roberta Biedronia – Wiosny. Była wówczas podkarpacką „jedynką” w eurowyborach. Także bez efektu.

Od niedawna Skiba lideruje rzeszowskim strukturom Polski 2050 – Ruchu Szymona Hołowni. Reprezentowała je w rozmowach, które miały wyłonić wspólnego kandydata opozycji w wiosennych wyborach na prezydenta Rzeszowa. 

W 27-osobowej radzie miasta Rozwój Rzeszowa jest najliczniejszym klubem. Ma w tej chwili 14 radnych, koalicję tworzy z Platformą Obywatelską (3 radnych). Koalicję wspiera także Mateusz Maciejczyk (PSL), który pozostaje radnym niezależnym. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama