Anna Skiba z ruchu Hołowni została miejską radną. Ślubowanie w ratuszu [FOTO]

Anna Skiba, liderka rzeszowskich struktur ruchu Szymona Hołowni, została miejską radną. We wtorek złożyła ślubowanie. 

 

Anna Skiba przejęła mandat po Konradzie Fijołku, który zwyciężył w przedterminowych wyborach na prezydenta Rzeszowa. Tuż przed wtorkową – i jubileuszową, bo pięćdziesiątą – sesją rady miasta złożyła ślubowanie. 

– Wierna Konstytucji i prawu Rzeczpospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnej sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców – powiedziała Skiba.

Skibę przywitał gorąco nowo wybrany prezydent Konrad Fijołek. Wejścia do rady miasta pogratulowali jej przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa Andrzej Dec, oraz radni, zarówno PiS, jak i Platformy Obywatelskiej i Rozwoju Rzeszowa. Na uroczystość ślubowania Skiby przyjechał Michał Kobosko, lider partii Polska 2050. 

Kim jest Skiba?

Anna Skiba to była szefowa Nowoczesnej na Podkarpaciu. W październiku 2018 roku wystartowała w wyborach samorządowych do rady Miasta Rzeszowa – ale nie z list Koalicji Obywatelskiej, tylko Rozwoju Rzeszowa. Nie osiągnęła wyniku, który w tamtym momencie pozwoliłby jej zasiąść w radzie.

Nieco później, w listopadzie 2018 roku, Anna Skiba zrezygnowała z kierowania Nowoczesną. Razem z nią z partii Ryszarda Petru odeszło ok. 200 osób. W 2019 roku Skiba dołączyła do partii Roberta Biedronia – Wiosny. Była wtedy podkarpacką „jedynką” w eurowyborach. Także bez efektu.

Ostatnio Skiba lideruje rzeszowskim strukturom Polski2050 – Ruchowi Szymona Hołowni. Reprezentowała je w rozmowach, które miały wyłonić wspólnego kandydata opozycji w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Ruch Hołowni poparł wówczas Konrada Fijołka.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama