Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

– To zbyt wyeksponowany fragment miasta, aby była tam „wolna Amerykanka” – przekonują radni PiS, którzy przekonują, że tereny nad Wisłokiem powinny być zabudowywane z głową.

Na wtorkową sesję Rady Miasta trzech radnych PiS: Robert Kultys, Waldemar Szumny i Grzegorz Koryl przygotowali ogólną koncepcję na to, jak powinien być zagospodarowany teren pomiędzy Wisłokiem, a ul. Podwisłocze – od zapory aż do mostu Zamkowego.

– Od lat mówię o tym, aby władze miasta przygotowały koncepcję zabudowy doliny Wisłoka. Nie jestem przeciwny temu, aby przy głównych arteriach miasta powstawała wysoka zabudowa, ale musi to być wzięte w jakieś ramy – mówi Robert Kultys, szef komisji gospodarki przestrzennej w Radzie Miasta.

– Terenami przy ul. Podwisłocze coraz bardziej interesują się deweloperzy. To jest zbyt wyeksponowany fragment miasta, aby była tam „wolna Amerykanka”. Zamiast wizytówki będzie wstyd – dodaje.

Politycy PiS przekonują, że przy ul. Podwisłocze mogą powstać nawet bloki wyższe od tych, które obecnie znajdują się na os. Nowe Miasto. Niemniej jednak ważne jest, aby nad samym brzegiem Wisłoka zaplanować tereny rekreacyjne, aby uniknąć chociażby takiej sytuacji jak na Żwirowni, gdzie powstają nowe bloki tuż przy tafli wody.

Radni PiS uważają, że zabezpieczenie terenów Wisłoka można dokonać, albo poprzez ustanowienie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, albo w formie porozumienia między deweloperami a miastem.

Ratusz cieszy się, że politycy PiS zmienili zdanie w kwestii budowy wieżowców. – Wszystkie duże miasta usytuowane nad wodą, wysoką zabudowę planują nad rzekami, gdzie powstają najpiękniejsze apartamentowce. Cieszymy się, że PiS dojrzał do tego, aby to przyznać – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

– Zabudowa terenów nad Wisłokiem zapewne będzie też uwzględniać wykonanie nad wodą chociażby promenady – dodaje.

Stanowisko, które radni PiS przygotowali na sesję, nie ma charakteru wiążącego, nawet, jeśli zostanie przyjęte. To od prezydenta zależy, czy w swoich działaniach je uwzględni, czy też nie.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

 1. Ciężko oceniać pomysły Pisuarów jeśli weźmiemy pod uwagę, że na pierwszym miejscu mają lojalność wobec prezesa i kościoła a w swoim statucie: szkodzić, utrudniać i dzielić. A i jeszcze upolitycznić wszystko co tylko się uda.

 2. Kolejna kiełbacha wyborcza Pisu. Nie ma pieniędzy na remont istniejącego parku na Rycerskiej a tu ci wymyślił radny Kultys park na wielkość jak 3 na Rycerskiej?

  Przed ostatnimi wyborami Kultys obiecywał Biznesowe City w Rzeszowie. Tak jak wybudowali dzielnicę biznesową tak i będziecie mieć ogólnodostępny park na najdroższych CUDZYCH działkach. Ha ha ha że ludzie dają się jeszcze nabierać na te pisowskie bajki Kultysa.

 3. Wyadli tyle debilnych pozwoleń że Rzeszów zmieni się w jeden wielki korek a nad Wisłokiem będą bloki parki zamienia się w parkingi i huj 🙂

 4. To nie ściek to : kloaka/ szambo/ zgnilizna -którą Kraków miał w opiece a doprowadził do tego że ten syf ładują w rury a Suweren to pije -zgroza

  Teraz psełdo eksperci wizje znowu mają z blokami , promenadami jeszcze brakuje tylko statków wycieczkowych , wodolotów, i tramwaju wodnego co by śmigał po Wisłoku od jednego mostu do drugiego-
  ale tylko czekać jak sie rzeka wnerwi -wyleje-zaleje-naniesie całego bajzlu to gdzie bedą wtedy te nawiedzone głowy -co ?
  No już ich widze w gumofilcach z wiadrami, łopatami i miotłami jak jadą równo czyszcząc tą promenade –

 5. Pis w Rzeszowie to szkodnicy. Oni nie są za rozwojem Rzeszowa bo jeden z Radomia drugi ze Stalowej Woli…

  Jeśli pis chce dobrze dla miasta znaczy że wybory. Normalnie to Rzeszowian mają sami wiecie gdzie. Czym bliżej będzie wyborów to więcej takich artykułów będziecie czytać.

 6. „starszy już człowiek” powinien poprosić wnuczki i wnuków aby zabrali go na spacer wokół Rzeszowa.
  Może wtedy zobaczy ile przez ostatnie 5 lat wybudowano nowych bloków i osiedli.
  Chyba że nienawiść do PIS zakleiła już oczy, wtedy nic nie pomoże.

 7. A dlaczego jest drogo? Bo co 3 miesiące przybywa 600 nowych mieszkańców a buduje się rocznie 1000-1500 mieszkań. Jest taki popyt że deweloperzy sprzedają na pniu dziure w ziemi.

  Żeby ceny spadły produktu jakim jest mieszkanie powinno go być więcej niż potrzeba. Tylko wtedy ceny spadną. Więc logika podpowiada że powinno się sprzyjać deweloperom i szybciej wydawać pozwolenia na budowy.

 8. Ten co chce dziś na 8 tygodni przed wyborami wysokiej zabudowy w Rzeszowie ostatnie 5 lat blokował ile się dało mieszkaniówkę w Rzeszowie czy to bloki czy szeregówki czy wieżowce. Wybory to strach zajrzał pisowi w oczy.

  Ludzie nie dajcie się nabierać. Przez pis Rzeszów stracił 277 mln unijnej dotacji na obwodnicę południową. Teraz oni wiedzą że wyborcy ich kopną w dupe. Dlatego przed wyborami z Ferencem się dogadują i udają polityków którzy są za rozwojem Rzeszowa.

  Moja rada wysłać pis na bezrobocie za obwodnicę południową.

 9. „Wszystkie duże miasta usytuowane nad wodą, wysoką zabudowę planują nad rzekami, gdzie powstają najpiękniejsze apartamentowce”

  wiadomo, że nad wodą, bo jest niezbędna do życia
  żal tylko, że rzeszowska pseudometropolia leży nad ściekiem i zamuloną sadzawką

 10. „Mieszkania jedne z droższych w Polsce, marże z metra wyższe niz w Warszawie”

  … to NIC!
  Wybetonować wszystko! Nawet ten ściek zwany rzeką Wisłok!

 11. ” Wszystkie duże miasta usytuowane nad wodą, wysoką zabudowę planują nad rzekami, gdzie powstają najpiękniejsze apartamentowce”
  I to pięknie wygląda (co prawda pięknie to wygląda nad rzekami a nie nad większym strumykiem jakim jest Wisłok).
  Ale potem któregoś dnia przychodzi wielka woda. Tak było zawsze, a przy obecnych zmianach klimatycznych jest nieuniknione.
  Co wtedy z tymi wspaniałymi apartamentowcami?
  Powtórka z Wrocławia?

 12. Budować jak najwięcej! Rzeszów musi się rozwijać! Wiwat deweloperzy!
  Mieszkania jedne z droższych w Polsce, marże z metra wyższe niz w Warszawie.

Comments are closed.