Reklama

Tygodnik „Polityka” po raz 17. opublikował „Ranking Posłów”. W 10. najlepszych znalazł się poseł z Podkarpacia, a raczej posłanka – Krystyna Skowrońska z Platformy Obywatelskiej.

O wyborze najlepszych posłów decydowało 30 dziennikarzy parlamentarnych i politycznych z największych polskich mediów.

Krystyna Skowrońska, posłanka PO z Mielca. znalazła się w gronie 10 najlepszych posłów. Tygodnik „Polityka” napisał o Skowrońskiej, że po Dariuszu Rosatim „w biegu” przejęła kierowanie sejmową Komisją Komisją Finansów Publicznych i robi to z powodzeniem.

„W tej tematyce specjalizuje się od lat, równie kompetentna jest także w sprawach ochrony zdrowia. W tej kadencji prowadziła ponad 20 ustaw, w ostatnim roku aż osiem. Zawsze skupiona na kwestiach merytorycznych, choć coraz częściej zabiera głos też w sprawach czysto politycznych. Spokojnie i bez zacietrzewienia, polemistka na wysokim poziomie” – napisała „Polityka”.

Tygodnik uważa, że Skowrońska ciągle jest niedoceniana w swojej partii.

„Polityka” uznała, że najlepszymi posłami są także: Marek Wójcik (Platforma Obywatelska), Stanisław Żelichowski (Polskie Stronnictwo Ludowe), Krzysztof Szczerski (Prawo i Sprawiedliwość), Robert Tyszkiewicz (Platforma Obywatelska), Cezary Olejniczak (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Urszula Augustyn (Platforma Obywatelska), Mariusz Antoni Kamiński (Prawo i Sprawiedliwość) i Robert Biedroń (Twój Ruch).

„Żółte kartki” otrzymała czwórka posłów: Adam Hofman (Prawo i Sprawiedliwość), Tomasz Kaczmarek (niezrzeszony), Krystyna Pawłowicz (Prawo i Sprawiedliwość) i Przemysław Wipler (Nowa Prawica).

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama