Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Renomowana strona UniversityGuru umieściła Uniwersytet Rzeszowski na 27. miejscu spośród 120 polskich uczelni i na 11. wśród uniwersytetów.

UR te pozycje osiągnął dzięki uwzględnieniu list prestiżowych rankingów: QS World University Rankings, US News: Best Global University, Scimago Institutions Rankings, CWUR Center for World University Rankings, Perspektywy, URAP World Ranking, QS University Rankings: EECA Emerging Europe & Central Asia i Webometrics Ranking Web of Universities.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Korzystając z danych ze 135 różnych rankingów uczelni, zespół UniversityGuru opracował szczegółowy ranking, który wyłonił Uniwersytet Rzeszowski na 27. miejscu spośród 120 polskich uczelni, a 11. wśród uniwersytetów tzw. klasycznych.

– Nasze starania w zakresie doskonalenia jakości kształcenia i badań zostały docenione – cieszy się prof. dr hab. Sylwester Czopek, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. To wynik, z którego możemy być dumni. W szczególności, że prezentowana przez autorów rankingu metodologia wskazuje na obiektywizm wyników – dodaje. 

UniversityGuru, którego założycielem jest Daniel Spohn, prowadzi zespół ekspertów. Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży, Spohn odniósł sukces z LanguageCourse.net, które stało się jednym z najczęściej odwiedzanych i najbardziej cenionych źródeł informacji na świecie dotyczących porównywania tysięcy programów kursów językowych.

Podczas tworzenia rankingu, oprócz danych z rankingów uczelni, UniversityGuru uwzględnił również ankietę satysfakcji studentów z National Student Office, a także recenzje studentów z różnych źródeł, takich jak Google i Facebook.

– Dzięki temu ranking uniwersytetów jest kompleksowy i oparty na różnorodnych perspektywach, co dodaje mu dodatkowej wiarygodności – uważają przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego, który w opublikowanym niedawno Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023 uplasował się na miejscach 62-70.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama