Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Stolica Podkarpacia znów wysoko w ogólnopolskich rankingach. Tym razem Rzeszów nie miał sobie równych w rankingu opracowanym przez Związek Powiatów Polskich.

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w ogólnopolskim rankingu  gmin i powiatów w kategorii „Miasta na prawach powiatu”. To uprawnia stolicę Podkarpacia do posługiwania się tytułem „Dobry Polski Samorząd 2016”.

Ranking opracowuje Związek Powiatów Polskich. Jest on podzielony na sześć kategorii: powiaty do 60 tys. mieszkańców; powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców; powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców; miasta na prawach powiatu; gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Rzeszów w swojej kategorii okazał się najlepszy. Za stolicą Podkarpacia uplasował się Nowy Sącz. Trzecie miejsce zdobyła Legnica. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również: Krosno, Dąbrowa Górnicza, Zabrze, Chełm, Piotrków Trybunalski, Słupsk i  Tarnów.

Kondycję samorządów oceniali eksperci Związku Powiatów Polski. Brali pod uwagę działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; współpracę krajową i międzynarodową, działania promocyjne czy promocję rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: