Zdjęcie: Facebook.com / Islamista blog

„Wypierd…cie stąd, brudasy”, „White Power” – krzyczał młody mężczyzna do spacerującej po rzeszowskich bulwarach muzułmanki i jej 3-miesięcznego synka. O zdarzeniu zostanie powiadomiony Rzecznik Praw Obywatelskich. Sprawą już zajęła się policja. 

Kobieta swoje piątkowe „spotkanie” (2 sierpnia) z polskim „patriotą” opisała na facebookowym blogu Islamista. Do rasistowskiego ataku na kobietę i jej małe dziecko doszło ok. godz. 14:50. – Spacerowałam z wózkiem, w którym spał mój malutki synek – relacjonuje kobieta.

Twierdzi, że przechodzący obok niej mężczyzna (miał ok. 25 lat) mocno pchnął wózek, próbując go przewrócić. Kobiecie wykrzyczał w twarz: „Wypierdalajcie stąd, brudasy!”. „Patriocie” towarzyszyła znajoma, która prosiła go, by przestał obrażać kobietę. 

– Wtedy on pokazał gest „Heil Hitler” i wykrzyczał mi w twarz „White Power!” – twierdzi zaatakowana kobieta. Była w szoku. „Co ty wyprawiasz?!” – krzyczała do mężczyzny. „Rzucasz się na małe niewinne dziecko! To jest niemowlę! Niewinne niczemu!”.

„Gówno mnie to obchodzi”- miał odpowiedzieć mężczyzna.

„Arabski bachor i brudaska”

Z relacji mieszkającej w Rzeszowie muzułmanki wynika, że towarzysząca mężczyźnie kobieta próbowała go uspokoić, na co on miał odpowiedzieć: „A co mnie obchodzi jakiś mały arabski bachor i brudaska?”. Zaatakowana kobieta wykrzyczała z całych sił: „Jestem Polką, a on jest Polakiem, Polakiem!”. 

„Gówno mnie to obchodzi. Trzeba zabić zarówno ciebie, jak i niego” – odpowiedział mężczyzna. 

– Zamurowało mnie! Polski nazista (jak to brzmi!) życzy śmierci nie tylko mi, ale też mojemu 3-miesięcznemu synkowi – twierdzi kobieta. Sama nic się już nie odezwała, a polski rasista „pożegnał” ją wiązanką przekleństw, na koniec zrobiła mu zdjęcie.

Młodzi, silni i nie mieli dość honoru

– I choć wokoło byli ludzie, w tym młodzi i silni mężczyźni, którzy nie mieli dość honoru, by stanąć w obronie matki z dzieckiem, woleli się przyglądać lub po prostu iść w swoją stronę – twierdzi matka 3-miesięcznego chłopca. Kobieta w swojej relacji przypomina, że do zdarzenia doszło dzień po 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

– Polacy walczyli wtedy z faszyzmem, z nienawiścią i mieli w głowie wizję wolnej i bezpiecznej Polski dla WSZYSTKICH ludzi, o różnych poglądach, wyglądzie, pochodzeniu itd. 75 lat po Powstaniu Warszawskim na polskich ulicach możemy spotkać polskich zwolenników Hitlera żądających śmierci nawet malutkich dzieci – opisuje kobieta. 

„CO POSZŁO NIE TAK, POLSKO?!” – pyta?

Na drodze do kolejnych obozów zagłady 

I na koniec napisała, że „PiS-owska propaganda przekonała ludzi, że należy gonić muzułmanów, Żydów, Ukraińców i inne mniejszości, a oni sami są panami i ponad innymi, powołanymi do obrony białej, czysto polskiej i katolickiej Polski”. 

– Brzmi jak wstęp do kolejnej historii z obozami zagłady… Jesteśmy na dobrej drodze do tego! Niemniej jednak zgłaszam to na policję i chcę, aby moja historia została usłyszana. Zaatakowano moje dziecko – nie przeżyję tego – dodała kobieta. 

Administratorzy blogu „Islamista” zapowiedzieli, że o rasistowskim ataku na kobietę powiadomią Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. „Jest nam bardzo przykro z powodu tego zdarzenia, zaczęliśmy już odpowiednie działania, które mogą pomóc w ujęciu i sprawiedliwym ukaraniu sprawcy” – dodali.

Anna Klee z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie poinformowała nas, że w sobotę po południu Komenda Miejska Policji w Rzeszowie przyjęła zawiadomienie o przedstępstwie na tle narodowościowym. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama