Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Rzeszowscy policjanci poszukują mężczyzny, który zaatakował pochodzącego z Bangladeszu obywatela Polski tylko dlatego, że ten zatrąbił na innego kierowcę. 

Do zdarzenia doszło 18 lutego br. na skrzyżowaniu ulic Unii Lubelskiej i Kraszewskiego w Rzeszowie. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna (na zdjęciu) uderzył 55-letniego kierowcę auta, pochodzącego z Bangladeszu obywatela Polski, który zatrąbił na innego kierowcę. 

Zanim doszło do ataku, pokrzywdzony (ma ciemną karnację) był uczestnikiem incydentu drogowego. Na skrzyżowaniu ulic Unii Lubelskiej i Dąbrowskiego musiał gwałtownie hamować, bo jadąca przed nim kobieta także gwałtownie zahamowała, wymuszając wcześniej pierwszeństwo. 55-latek odruchowo nacisnął na klakson.  

– Gdy zatrzymał się na skrzyżowaniu z ul. Kraszewskiego, do jego samochodu podszedł nieznany mężczyzna, w wieku około 35-40 lat, otworzył drzwi samochodu od strony kierowcy, zwrócił się obraźliwie do pokrzywdzonego, a następnie uderzył go w twarz – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Co usłyszał pokrzywdzony? „Nie trąb na Polaka”. Policja twierdzi, że sprawca zaatakował 55-latka właśnie za pochodzenie. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie z wideorejestratora samochodu pokrzywdzonego, który zarejestrował sprawcę. W czwartek policja opublikowała jego wizerunek. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sprawą zajmują się policjanci Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KMP w Rzeszowie. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów, która specjalizuje się w ściganiu przestępstw o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym. Dotyczy ono naruszenia nietykalności osobistej z powodu przynależności rasowej. 

Osoby, które rozpoznają na zdjęciu mężczyznę albo były świadkami zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami wspomnianego wydziału: KMP Rzeszów, ul. Jagiellońska 13, osobiście – od poniedziałku do piątku, od 7:30 do 15:30, lub telefonicznie z prowadzącym sprawę, tel. 17 858 32 34 albo z dyżurnym komendy, tel. 17 858 33 10 lub 112. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama