Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

„Wypier… czarnuchu”, „zaje… cię” – krzyczał do 11-letniego czarnoskórego chłopca nieznany na razie mężczyzna. Sprawcy rasistowskiego ataku poszukuje policja.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Przemyślu ok. godz. 18:30 na placu zabaw przy ul. Grunwaldzkiej, ale dopiero dzisiaj matka 11-letniego czarnoskórego chłopca zgłosiła się na policję i opowiedziała, co spotkało jej syna w trakcie zabawy dzieci w piaskownicy.

32-letnia kobieta na stałe mieszka w Wielkiej Brytanii, kilka dni temu przyjechała wraz z rodziną do rodzinnego Przemyśla.

– W trakcie zabawy dzieci, 11-letni chłopiec był ofiarą rasistowskiego ataku. Chłopiec był wyzywany rasistowskimi słowami, kierowano wobec niego również groźby karalne. Sprawcą był prawdopodobnie jeden z rodziców dzieci bawiących się na placu zabaw – mówi Marta Fac z przemyskiej policji.

Przestraszony chłopiec z płaczem uciekł do domu i o zdarzeniu opowiedział matce, która dzisiaj powiadomiła policję. Według naszych informacji sprawca do czarnoskórego chłopca krzyczał: „wypier… czarnuchu”,  “zaje… i doje… cię”. Mężczyzna jest w tej chwili poszukiwany przez policję.

Funkcjonariusze przesłuchują również świadków całego zdarzenia.

Policja prowadzi sprawę pod kątem znieważenia na tle przynależności rasowej. – Na kolor skóry chłopca żadne inne dziecko bawiące się z 11-latkiem nie zwracało jakiejkolwiek uwagi – dodaje Marta Fac.

Policja apeluje, by powiadamiać ją o każdym przypadku rasistowskiego ataku. – Czasami ofiarami takich przestępstw padają dzieci, które są bezradne i bezbronne. Nie bądźmy obojętni na przejawy rasizmu – dodają funkcjonariusze.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Jakież doborowe towarzystwo się znalazło. Spieszę poinformować oburzonych, że kretyna znajdziesz i w Rzeszowie, Katowicach i Londynie. takie zachowania to nie jest charakterystyka miasta, tylko warsztat redaktora i styl – mocno sugestywny. pozdrawiam

  2. “Na kolor skóry chłopca żadne inne dziecko bawiące się z 11-latkiem nie zwracało jakiejkolwiek uwagi ” – brawo. ta pani właśnie odkryła, że nikt nie rodzi się rasistą.

  3. Ale kozak! Prawdziwy samiec alfa! Ale do 5cio latka już by się bał startować. Jakby taki zawołał jeszcze kolegów i by go otoczyli to by się zwinął w kłębek i płakał. Ale i tak szacun.

Comments are closed.