Zdjęcie: Pani Lidia / Czytelniczka Rzeszów News. Skutki burzy w parku przy ul. Dąbrowskiego
Reklama

– Wchodzenie do rzeszowskich parków grozi niebezpieczeństwem – ostrzega ratusz i apeluje do mieszkańców Rzeszowa, by na razie je omijać. Całkowicie zamknięty jest Stary Cmentarz przy ulicy Targowej.

– Bardzo prosimy, by mieszkańcy nie wchodzili do żadnych parków na terenie Rzeszowa. Ze względu na burzę, mnóstwo konarów jest naderwanych, jeszcze wiszą, co może grozić niebezpieczeństwem – powiedział nam w piątek wieczorem Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Nawałnica, która w piątek po południu przetoczyła się przez Rzeszów, spowodowała spore zniszczenia m.in. na terenie Starego Cmentarza przy ulicy Targowej, dlatego miasto zadecydowało o jego czasowym zamknięciu.

Strażacy do godz. 21:00 odnotowali około 100 interwencji. Rzeszowskie ulice były zalane, na jezdnie i samochody spadały połamane drzewa, w wielu miejscach wciąż walają się zerwane kosze na śmieci, banery reklamowe.  

– Na ulicy Miejskiej z budynku gospodarczego zerwane zostało częściowo pokrycie dachowe. Podobnie było na budynku mieszkalnym przy ul. Jana Pawła II. Zalana została także Izba Przyjęć szpitala przy ulicy Szopena. Zniszczony został cmentarz Pobitno. Na szczęście nikt podczas burzy nie ucierpiał – powiedział nam wieczorem Grzegorz Wójcicki, rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej.

Strażacy cały czas pracują przy usuwaniu skutków burzy. Pisaliśmy o tym także TUTAJ i TUTAJ.

Poniżej filmy z oberwania chmury w Rzeszowie autorstwa pana Łukasza, naszego Czytelnika.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.