Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Macie psa lub kota? Nie zostawiajcie ich samych w domu w noc sylwestrową. Urząd Miasta w Rzeszowie apeluje do właścicieli zwierząt, by otoczyli je właściwą opieką.  

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Rzeszowa apeluje do mieszkańców, którzy posiadają psy lub koty, by szczególnie zadbali o bezpieczeństwo swoich podopiecznych w noc sylwestrową.

– Co roku notowane są dziesiątki zaginięć psów oraz kotów z powodu huku wystrzałów petard i ogni sztucznych. Część z tych zwierząt trafia po jakimś czasie do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub ginie na zawsze. Trudno zliczyć ilość cierpienia z tego powodu zwierząt oraz ludzi – poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

Ratusz zwraca się z apelem do wszystkich właścicieli zwierząt o pozostanie podczas nocy sylwestrowej w szczególności około północy ze swoimi pupilami w domu, a w każdym razie pod żadnym względem nie puszczanie tym czasie zwierzęcia ze smyczy podczas spaceru.

Urzędnicy przypominają, że pies na smyczy będzie przeżywał także duży stres wskutek huku wystrzałów. To samo dotyczy psów przebywających luzem na posesjach.

– Najlepszym zabezpieczeniem naszego pupila jest pozostawienie go w domu na czas zabawy sylwestrowej. Podanie zwierzęciu środków uspokajających lub nasennych, po uprzedniej konsultacji z lekarzem weterynarii – pomoże zwierzęciu przeżyć w spokoju ten trudny dla niego czas – podkreślają urzędnicy.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama