Reklama

113 tys. zł kosztował nowy ford mondeo kupiony przez Urząd Miasta w Rzeszowie. Ratusz twierdzi, że poprzedni ford był już wysłużony.

Nowym fordem urzędnicy jeżdżą od piątku. – Stary wysłużony też ford mondeo miał przejechane 320 tys. km i 8 lat, więc trzeba było wymienić samochód – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Forda mondeo wybrano na podstawie ofert, o które ratusz zwrócił się do dealerów samochodowych. Przetargu nie ogłaszano, bo przy wydatkach poniżej 30 tys. euro nie ma takiego obowiązku.

Ratusz zażyczył sobie samochodu, którego minimalna moc silnika wynosi 180 KM, auto miało mieć automatyczną skrzynię biegów, pojemność silnika co najmniej 1950 cm sześć. I nowy wóz dla urzędu miał mieć lakier czarny metalik.

Władze miasta zdecydowały się na forda mondeo, który kosztował 113 tys. zł. Ratusz ma w sumie 4 samochody służbowe. Oprócz nowego forda, jest jeszcze 7-osobowy seat alhambra, kupiony rok temu za 132 tys. zł, oraz KIA Carnival z 2007 r. oraz KIA Cee’d z 2009 r.

Z aut korzystają pracownicy wszystkich wydziałów rzeszowskiego magistratu. – Nie ma tak, że samochody są przypisane do kogoś. W zależności od potrzeby danego wydziału, korzysta się z tych aut – tłumaczy Chłodnicki.

– To nie auto prezydenta – mówi o nowym nabytku rzecznik Tadeusza Ferenca.

Zakup dwóch nowych aut dla ratusza w przeciągu roku to efekt decyzji radnych Rzeszowa, którzy w lutym 2014 r. przeznaczyli na ten cel 250 tys. zł.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.