Reklama

Urząd Miasta w Rzeszowie zaprzecza, że Polski Związki Piłki Siatkowej rozpoczął z miastem rozmowy na temat zorganizowania w Rzeszowie meczu w ramach finału siatkarskiej Ligi Światowej 2015.

Wczoraj (15 grudnia) Rzeszów zelektryzowała informacja, że stolica Podkarpacia jest brana pod uwagę jako jeden z gospodarzy meczów grupowych Polaków finałów Ligi Światowej. Z organizacji turnieju, który ma się odbyć w lipcu 2015 r., chce zrezygnować Brazylia. Polski Związek Piłki Siatkowej zapowiedział, że Polska może przejąć od Brazylii organizację finałów.

Rzeszowscy fani siatkówki jeszcze bardziej się ucieszyli, gdy na łamach „Przeglądu Sportowego” Andrzej Lemek, sekretarz generalny PZPS, wypowiadając się, gdzie w Polsce mogłyby się odbyć mecze Polaków, stwierdził: „Prowadzimy rozmowy z ośmioma miastami – sześcioma gospodarzami mundialu oraz Częstochową i Rzeszowem. Decyzje podejmiemy niebawem”.

Kto z kim rozmawia?

Zapytaliśmy o to dzisiaj w Urzędzie Miasta w Rzeszowie. Ratusz tymczasem nie potwierdza, by ktokolwiek z Polskiego Związku Piłki Siatkowej kontaktował się z miastem na temat zorganizowania w Rzeszowie meczu finałów Ligi Światowej. Choć trzeba przyznać, że w urzędzie wyczuwalne jest napięcie.

Urzędnicy twierdzą, że wszystko, co wiedzą na temat planu zorganizowania meczu w Rzeszowie, opiera się tylko i wyłącznie na doniesieniach prasowych.

– Oficjalnie nikt z nami nie rozmawiał w tej sprawie, nieoficjalnie z resztą też. Informacje, które posiadamy na ten temat pochodzą z gazet i na razie nie chcemy się wypowiadać w tej sprawie – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Dodaje jednak, że jeżeli tylko ktoś się z Rzeszowem skontaktuje w sprawie finałów Ligi Światowej 2015, to miasto zrobi wszystko, by mecz mógł się u nas odbyć. – Jak tylko warunki nas nie przerosną, to imprezę zorganizujemy, bo w Rzeszowie siatkówka jest na pierwszym miejscu – twierdzi Chłodnicki.

Podpromie małe, ale z klimatem

Wielu kibiców uważa, że rzeszowska hala Podpromie może nie spełnić warunków zorganizowania meczu Ligi Światowej. Podpromie jest w stanie pomieścić ponad 4,3 tys. widzów.

– Hala jest mała, ale klimatyczna i ładna – mówi dyplomatycznie Maciej Chłodnicki. Koszt zorganizowania meczu nie jest znany.

O szczegółach chcieliśmy porozmawiać z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Jego rzecznik Janusz Uznański przekazał nam, że stanowisko Związku poznamy w środę.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama