Zdjęcie: Pixabay

Na os. Drabinianka w Rzeszowie ma powstać lodowisko z prawdziwego zdarzenia, na którym będzie można rozgrywać nawet zawody w hokeja. Ratusz ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji obiektu.

W styczniu br. rzeszowski magistrat ogłosił, że w  stolicy Podkarpacia w końcu powstanie długo wyczekiwane lodowisko na os. Drabinianka w rejonie ul. Zielonej i ul. Granicznej.

To dobra wiadomość, chociażby ze względu na to, że w ubiegłym sezonie zimowym mieszkańcy Rzeszowa mieli do dyspozycji trzy niewielkie miejsca do jazdy na łyżwach: na placu Millenium Hall, na osiedlu Baranówka, w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 25 i podczas Świątecznego Miasteczka na Rynku.

Nim jednak zrodziła się koncepcja krytego lodowiska na os. Drabinianka, miasto liczyło, że uda się wybudować centrum Res-Vita przy skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Wyspiańskiego, w którym miało być m.in. w lodowisko.

Na ten cel klubowi Resovia (współudziałowiec Res-Vity) została przekazana nawet 2-hektarowa działka, ale po zburzeniu wiosną 2016 r. lodowiska Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nic więcej się nie wydarzyło w tym temacie, a powinno najpóźniej w czerwcu 2015 roku.

Ratusz widząc, że na budowie nic się nie dzieje dwa lata temu wystąpił do sądu przeciwko Resovii z pozwem o zwrot działki. I chociaż jeden plan spalił na panewce to jednak rzeszowski magistrat z planów nie zrezygnował i w ślad za obietnicami ogłosił przetarg na wykonawcę dokumentacji projektowej krytego, sztucznie mrożonego lodowiska na os. Drabinanka.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Płyta owego lodowiska ma mieć wymiary 60 m na 30 m zaś sam budynek – 60 m na 45 m. Obiekt będzie wyposażony w zaplecze sanitarne, szatnie oraz wypożyczalnie łyżew. Nowe lodowisko zyska również trybunę, która będzie liczyła około 300 miejsc oraz parking podziemny na ok 100 miejsc.

Nie zabraknie również nowoczesnych technologii jak panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne. W planach jest też, aby pół roku obiekt funkcjonował jako lodowisko, a przez kolejne pół jako wielofunkcyjne boisko.

Ratuszowi zależy również na tym, aby na nowym krytym lodowisku można było również rozgrywać zawody hokeja na lodzie. Miasto na opracowanie dokumentacji chce wydać niecałe 243 tys. zł. Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 7 mln zł. Wykonawcę projektu poznamy po 5 maja.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama