Od 2 stycznia 2017 r. w Bziance, która zostanie włączona do Rzeszowa, zacznie działać punkt obsługi nowych mieszkańców stolicy Podkarpacia. Będą mogli w nim wyrabiać niezbędne dokumenty.

Bzianka, należąca jeszcze do gminy Świlcza, to jedyne z 12 sołectw, które zostanie od 2017 r. włączone do Rzeszowa. W lipcu zgodę na to wyraził rząd. Stolicy Podkarpacia przybędzie 577 mieszkańców i ok. 4 km kw. powierzchni. Rzeszów powiększy swoje granice do ok. 120 km kw. i będzie miał blisko 188 tys. mieszkańców.

Tradycyjnie ratusz na przyłączanych terenach uruchamia punkty obsługi nowych mieszkańców Rzeszowa. Tak też będzie w przypadku Bzianki, gdzie od 2 stycznia 2017 r. w Domu Kultury zacznie działać sześć stanowisk przy których załatwiane będą sprawy związane z wymianą dokumentów.

Punkt obsługi mieszkańcy będzie czynny od godz. 7:30 do 15:30, czyli w standardowych godzinach otwarcia urzędu miasta. – Jeśli zajdzie taka potrzeba, niewykluczany dodatkowych dyżurów. Pod tym względem godziny będą elastyczne – zapewnia Marcin Stopa, sekretarz rzeszowskiego magistratu.

W punkcie obsługi mieszkańców Bzianki za darmo będzie można wymienić dowodów osobisty. Za wymianę prawda jazdy trzeba będzie uiścić opłatę ewidencyjną w wysokości 50 groszy. Z pozostałych opłat mieszkańcy mają być zwolnieni.

2 zł opłaty ewidencyjnej trzeba będzie pokryć w przypadku wydania nowego dowodu rejestracyjnego, wymiany tablic rejestracyjnych i zmiany wpisu do karty pojazdu. Z pozostałych opłat, które wiążą się z wydaniem nowego dowodu rejestracyjnego, nowi mieszkańcy też będą zwolnieni.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Darmowa będzie także zmiana wpisu w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

– W punkcie będzie można również zadawać pytania związane z geodezją, czy inwestycjami. Urzędnicy postarają się na nie odpowiedzieć na miejscu, albo podpowiedzą lub skierują, gdzie daną sprawę można załatwić – mówi sekretarz Stopa.

Ratusz kilka miesięcy temu zapowiadał, że na inwestycje w Bziance na początku przeznaczy ok. 20 mln zł. W sumie miasto w tereny, które przyłączyło z sąsiednich gmin w latach 2006-2010, wpompowało ponad 700 mln zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama