Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Jerzy Tabin, dyrektor MATiP Rzeszów
Reklama

Jerzy Tabin, dyrektor Miejskiej Administracji Targowisk i Parkingów w Rzeszowie, wybroniony z zarzutów o stosowanie mobbingu wobec swoich pracowników.

W piątek (30 września) Marzena Kłeczek-Krawiec, rzecznik prezydenta Rzeszowa, poinformowała nas, że powołana 31 sierpnia przez prezydenta Konrada Fijołka trzyosobowa komisja antymobbingowa zakończyła swoją pracę. W komisji byli pracownicy magistratu. 

– Komisja nie potwierdziła zarzutów wobec dyrektora. Potwierdził się natomiast fakt, że w jednostce jest konflikt osobowy – przekazała nam Kłeczek-Krawiec. 

O zarzutach o stosowanie mobbingu wobec pracowników Miejskiej Administracji i Targowisk przez dyrektora jednostki Jerzego Tabina napisaliśmy 5 września

– Jesteśmy zastraszani, szantażowani, namawiani do zwolnienia się z pracy. Do tego dochodzą krzyki, groźby, publicznie jesteśmy krytykowani, pod swoich adresem słyszymy złośliwe docinki i uwagi, jesteśmy izolowani – sygnalizowali nam pracownicy MATiP-u.

Twierdzili, że jedna z pracownic telefonicznie informowała ratusz o zachowaniu Jerzego Tabina, które miało „charakter molestowania”. 

Zmieniony statut MATiP-u

Podstawą powołania komisji antymobbingowej były wyniki anonimowych ankiet, które ratusz przeprowadził latem wśród pracowników MATiP-u. Stało się to przy okazji kontroli finansów miejskiej jednostki. Kontrolerzy usłyszeli też o skargach na Jerzego Tabina. 

Komisja antymobbingowa przeprowadziła rozmowy z pracownikami MATiP-u i – jak twierdzi teraz Marzena Kłeczek-Krawiec – zarzutów mobbingowania załogi przez dyrektora Tabina nie potwierdzono, ale to też nie oznacza, że w jednostce wszystko działa bez zarzutów.

Na ostatniej sesji Rady Miasta Rzeszowa, radni zmienili statut i regulamin MATiP-u, który przewiduje stanowisko zastępcy dyrektora i podział obowiązków. – Praca w MATiP-ie zostanie przeorganizowana – dodaje Marzena Kłeczek-Krawiec.

Komisja antymobbingowa zaproponowała także szkolenia dla pracowników. – Trwają również rozmowy z niektórymi pracownikami odnośnie propozycji przeniesienia do innej jednostki – przekazuje nam rzecznik Kłeczek-Krawiec. 

Dodaje, że końcowy protokół komisji nie dał podstaw do wyciągnięcia konsekwencji wobec Jerzego Tabina, który dyrektorem MATiP-u jest od 10 lat. W jednostce pracuje 61 osób. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama