Reklama

Metallica, Nirvana, Pearl Jam czy Aerosmith w Rzeszowie? To możliwe. Już 14 września w Filharmonii Podkarpackiej po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli zobaczyć multimedialne widowisko muzyczne „Symphonica”. Usłyszymy światowe rockowe i metalowe ballady oraz pełne niepokoju kompozycje nurtu grunge.

[Not a valid template]

 

– Cieszymy się, że dyrekcja rzeszowskiej filharmonii podjęła z nami to ryzyko, polegające na połączeniu dwóch muzycznych światów: ciężkiego grania z brzmieniem orkiestry symfonicznej. Doskonałe przyjęcie wspólnie zrealizowanej „Mszy papieskiej” z muzyką Katarzyny Gaertner pod koniec kwietnia tego roku na rzeszowskim Rynku, zainspirowało nas do kolejnych muzycznych wyzwań – powiedział we wtorek podczas konferencji Mikołaj Blajda, pomysłodawca projektu.

Klasyka na metalową nutę

Podczas występu usłyszymy największe szlagiery Metalliki, Aerosmith, Nirvany, Pearl Jam, Sundgarden, AC/DC, Europe, Guns N’ Roses, Deep Purple czy Scorpionsów w zupełnie nowej aranżacji w połączeniu z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym. Wszystko wypełni brzmienie orkiestry symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej.

– Nie będą to zatem typowe covery, zbliżone do oryginałów. Daleko do nich naszym aranżacjom. Jest to po prostu zupełnie inne spojrzenie na tę muzykę. Pokusiliśmy się nawet o przerobienie utworu klasycznego na metalową nutę. Zabrzmi on na zakończenie spektaklu. To będzie – mam nadzieję – miła niespodzianka – podkreśliła Sylwia Lorens, sopranistka, którą usłyszymy w tym projekcie.

Oprócz niej na scenie będziemy mogli podziwiać m.in. Mateusza Ziółko – zwycięzcę ostatniej edycji „The Voice of Poland” oraz koncertu Super Debiutów tegorocznego festiwalu w Opolu, Kasię Stanek – półfinalistkę „The Voice of Poland”, Dorotę Lembicz – półfinalistkę „Bitwy na głosy”, Karola Śmiałka – krakowskiego aktora i wokalistę, Agatę Glenc – solistkę Art ColorBallet.

Symphonica wróci do Rzeszowa

Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej oraz zespół Progressive Noise Orchestra. W jego składzie znaleźli się muzycy na stałe współpracujący z takimi gwiazdami jak: Golec uOrkiestra, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski czy Andrzej Piaseczny.

Swoją premierę „Symphonica” będzie miała właśnie 14 września w Filharmonii Podkarpackiej. Później odwiedzi jeszcze Kielce, Krosno, Jasło, Kraków i Wrocław. Już trwają rozmowy o koncertach w Hiszpanii.

– Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Codziennie otrzymujemy telefony z pytaniem czy są jeszcze bilety. Wychodząc zatem naprzeciw publiczności, możemy już zdradzić, że widowisko wróci na naszą scenę jeszcze w Mikołajki, 6 grudnia – zaznaczyła Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej.

Bilety w cenie 70, 90 i 110 zł są dostępne na ebilet.pl, biletin.pl, ticketpro.pl, www.symphonica.info.pl, w sieci Empik oraz w kasach. Rezerwacje grupowe pod numerem tel. 533 955 593, email: symphonica@symphonica.info.pl

Na koncerty zostały już pojedyncze bilety. Sala filharmonii liczy ok. 700 miejsc.

eMKa

Pełna lista utworów podczas przedstawienia

1. Metallica – „One”

2. Metallica – „Unforgiven”

3. Metallica „Nothing Else Matters”

4. Metallica – „Enter Sandman”

5. Metallica – „Whiskey in the jar”

6. Nirvana – „Smells like teen spirit”

7. Nirvana – „In bloom”

8. Pearl Jam – „Jeremy”

9. Pearl Jam – „Even flow”

10. Soundgarden – „Black hole sun”

11. Nightwish – „The Phantom of the opera”

12. AC/DC – „Highway to hell”

13. Europe – „The Final Countdown”

14. Faith No More – „I’m easy”

15. Steve Vai – „For the love of God”

16. Aerosmith – „I dont wanna miss a thing (armageddon)”

17. Scorpions – „Wind of Change”

18. Guns N’ Roses – „Sweet child o’mine”

19. Deep Purple – „Smoke on the water”

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: