Zdjęcie: Pixabay

Ratusz szuka projektanta torów rowerowych nad Wisłokiem. Pumptruck ma powstać niedaleko Stadionu Miejskiego. 

Pumptrack to zapętlony i wyboisty tor rowerowy, po którym można poruszać się bez pedałowania, poprawiając kondycję i oswajając się z jednośladem. Pomysł, aby podobny obiekt zbudować w Rzeszowie, trafił do głosowania w Rzeszowskim Budżecie Obywatelskim na 2021 rok. Zdobył wtedy 1874 głosy i zajął trzecie miejsce w kategorii I. Miasto przystępuje właśnie do jego realizacji. 

– Chcemy wybrać firmę, która do końca września opracuje dokumentację tej inwestycji. Obejmuje ona projekt oraz pozwolenie na budowę i pozwolenie wodno-prawne – mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

To ostatnie jest ratuszowi potrzebne, bo pupmtrack powstanie na terenach zalewowych. – Wybraliśmy bulwary w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego. Potrzebujemy ok. 2000 m kw., na których powstaną dwa tory z przeszkodami, jeden dla dorosłych, drugi dla dzieci, i plac do odpoczynku – przekazuje Gernand.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Obiekt ma kosztować milion złotych. Przetarg na jego budowę miasto ma nadzieję ogłosić natychmiast po opracowaniu dokumentacji, a samą inwestycję wykonać do końca roku. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama