Zdjęcie: materiały zespołu

To jest komplet. Organizatorzy potwierdzili obecność już wszystkich artystów, którzy wystąpią na scenie Tanecznej podczas Re: Rzeszów Festival. 

Na ten zestaw artystów trzeba było czekać najdłużej. Co więcej, kolejne nazwiska były ogłaszane w poniedziałek (11 lipca) co 30 minut. Ale już wiadomo, kto znalazł się w niedzielnym zestawie muzyków sceny Tanecznej. 

Wcześniej Agora podała, że w pierwszy dzień, czyli sobotę, 20 sierpnia usłyszymy: Rat Kru, NOVIKA 2.0 Live, Kamp! oraz An On Bast / Last Robots feat. Novika. Niedzielny line-up sceny Tanecznej tworzą: Niemoc, RYSY, Coals oraz Agim. Za wybór artystów sceny Tanecznej odpowiada Novika. 

Niemoc
Zdjęcie: materiały organizatorów

Niemoc to energetyczne trio młodych muzyków z Zielonej Góry. Mówią o sobie „notoryczni debiutanci”, bo choć istnieją od 7 lat, wciąż określani jako „młodzi zdolni”. Brzmienie zespołu jest połączeniem nowoczesności z nostalgią lat 80. i 90. Energetyczne gitary i dynamiczne syntezatory to ich znak rozpoznawczy.

Niemoc to Filip Awłas, Michał Drozda i Radek Reguła. Na swoim koncie mają dwie płyty długogrające. Pierwsza “Baśnie” ukazała się w 2019 roku, dwa lata później „Kilka Najlepszych Dni w Życiu”. Zespół wystąpił m.in. na Openerze, węgierskim Sziget, OFF Festivalu, Nowej Muzyce oraz supportowała m.in. M83 i Kamp!. 

RYSY
Zdjęcie: materiały zespołu

Z kolei RYSY, to warszawski duet, który tworzą: Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii.

Debiutancka płyta „Traveler” natychmiast podbiła serca fanów elektroniki. Można było ich usłyszeć na największych polskich festiwalach, m.in. Open’er Festival czy Audioriver.  Rok temu także w Rzeszowie podczas festiwalu Tony. W 2016 roku duet nagrodzono statuetką “Odkrycie Roku” magazynu Muno, “Zespół Roku” magazynu Aktivist oraz nominacją do nagrody Fryderyk w kategorii “Debiut Roku”.

Pomimo sukcesów zespół nieoczekiwanie zawiesił działalność na początku 2017 roku. Reaktywacja nastąpiła 31 grudnia 2020 roku wraz z premierą singla “4GET”, tytułowego utworu z albumu. 

Coals
Zdjęcie: materiały organizatorów

Coals to młody śląski duet, który tworzą Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Inspiruje ich muzyka skandynawska – delikatne melodie i eteryczność. Zespół zdobył uznanie słuchaczy dzięki domowym nagraniom, które publikował na platformie YouTube. Formacja ma na koncie liczne występy na zagranicznych festiwalach, m.in. Positivus, Pohoda Festival, Tune In-Tel Aviv, Primavera Sound czy Iceland Airwaves.

W 2017 roku ukazał się ich debiutancki album „Tamagotchi”. Dwa lata później wydali okołorapowy i eksperymentalny minialbum „Klan”, napisany wyłącznie po polsku.

W 2020 duet Coals wydał drugi długogrający album „docusoap. Na krążku można znaleźć nawiązania do współczesnego alternatywnego R&B czy ambientu. 

A_gim

Zdjęcie: materiały organizatorów

Agim Dżeljilji to producent i dj. Był liderem elektronicznej grupy Oszibarack, która powstała w 2004 r. Zespół wydał cztery albumy z muzyką elektroniczną, ale graną na żywo. Później z wrocławskim producentem Igorem Pudło ze Skalpela oraz perkusistą Jankiem Młynarskim założył trio Nervy.

Dżeljilji był jednym z muzyków Orkiestry Męskiego Grania, współpracował z Noviką i Baaschem. W 2017 roku wydał swoją debiutancką płytę „Votulia” . Teraz wraca do Rzeszowa, bo już wcześniej można było go usłyszeć podczas festiwalu Tony.

RE: Rzeszów Festival 2022

To dwa dni i dwie sceny, oprócz Tanecznej także Live. W pierwszy dzień, czyli sobotę 20 sierpnia wystąpią: Pezet, Mrozu, Natalia PrzybyszFisz EmadeIgo i Szczyl. W drugi dzień, czyli niedzielę 21 sierpnia: Brodka, Organek, Margaret, Baranovski, Arek Kłusowski i Zdechły Osa.

Bilety i karnety można kupić na Ebilet.pl oraz Going i Empik Bilety. Ceny biletów jednodniowych zaczynają się od 109 zł, karnetów – od 169 zł. Dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie. Dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe. Koncertom towarzyszyć będzie festiwal światła. Partnerem festiwalu jest miasto Rzeszów.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama