Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Novika

Kolejne muzyczne karty sierpniowego RE: Rzeszów Festival 2022 odsłonięte. Tym razem poznaliśmy pierwszych artystów, którzy wystąpią na scenie tanecznej.

O ich dobór zadbali Novika, „pierwsza dama” muzyki klubowej w Polsce, i Baasch, jeden z najbardziej oryginalnych artystów sceny electro. Wcześniej poznaliśmy skład sceny Live. W pierwszy dzień wystąpią: Pezet, Mrozu, Natalia PrzybyszFisz EmadeIgo i Szczyl. W drugi dzień: Brodka, Organek, Margaret, Baranovski, Arek Kłusowski i Zdechły Osa.

Agora, organizator festiwalu (wspólnie z miastem Rzeszów), podała teraz artystów, którzy w pierwszy dzień zagrają na drugiej festiwalowej scenie Tanecznej. W sobotę, 20 sierpnia usłyszymy: Rat Kru, NOVIKA 2.0 Live, Kamp! oraz An On Bast / Last Robots feat. Novika. Niedzielny lineup sceny Tanecznej poznamy 11 lipca. Na festiwalu wystąpi także Baasch.

Novika
Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Novika

Czyli Kasia Nowicka, to od lat jedna z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie muzycznej. Udzielała się w zespole Futro i u boku Smolika, solowo zadebiutowała w 2006 r. albumem „Tricks Of Life”. W 2021 r. Novika obchodziła jubileusz 20 lat obecności na scenie i wydała z tej okazji album z nowymi wersjami jej przebojów – Novika 2.0.

Chociaż nie gra już jako dj, Novika regularnie występuje wokalnie w klubach w całym kraju w ramach duetu Novika & Mr.Lex. Zagrała na najważniejszych polskich festiwalach (Open’er, FreeForm, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka). Od przeszło 15 lat prowadzi również autorskie audycje radiowe, obecnie Lekko w Radiu KAMPUS.

Kamp!
Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News

To jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który swoją karierę rozpoczął niemal 10 lat temu. Tworzą go producenci: Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski i Tomek Szpaderski. Zadebiutowali w 2009 roku EP THALES ONE. Pierwsze zagraniczne wydawnictwo pojawiło się w 2011 roku w portugalskim Discotexas.

W swojej twórczości Kamp! podróżował na granicy popu i elektroniki, swoich korzeni szukają w techno i to kierunek, którego możemy się spodziewać w nowej odsłonie koncertowej. Zespół ma na swoim koncie remiksy i współpracę m.in. z takimi artystami jak Brodka, Dawid Podsiadło czy Baranovski.

RAT KRU
Zdjęcie: Julia Rover / materiały prasowe

Balansują na granicy sztuki i kiczu. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby. Ich „zerowa” płyta „RAT” łączy dub, hip-hop i elektronikę, właściwy debiut czyli, „Rok Szczura” (Kayax) idzie znacznie dalej – pojawiają się rave i euro-house, ale nie tylko. Najnowszy album grupy ukazał się 21 lutego 2022 roku. 

An On Bast
Zdjęcie: Paweł Brudło / materiały prasowe

To producentka i kompozytorka z Wrocławia. Karierę rozpoczęła w 2006 r. publikując swój pierwszy album, została także wybrana spośród tysięcy kandydatów do udziału w Red Bull Music Academy w Melbourne. Od 15 lat jest aktywna na międzynarodowej scenie muzyki elektronicznej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Podczas koncertów porusza się od samplera do automatu perkusyjnego, od syntezatora modularnego do efektów. An On Bast koncertuje grając na instrumentach elektronicznych muzykę w dużej mierze improwizowaną na żywo, w odsłonie klubowo-tanecznej, eksperymentalnej lub ambientowej. Ma na koncie wiele Epek oraz 9 albumów solowych.

Poza własną Ghost Kitchen jej muzyka jest wydawana przez wytwórnie w Niemczech, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Australii, USA, Chinach. Swoimi koncertami zachwyciła publiczność wielu klubów i festiwali w Polsce i na świecie m.in. w Hiszpanii, Niemczech, Danii, Australii, Chinach i wielu innych.

Last Robots (iRobot & Bert)
Zdjęcie: materiały prasowe

To legendy krajowej sceny klubowej i elektronicznej. Działają razem od ponad 14 lat a osobno jeszcze dłużej. Można ich usłyszeć w całej Polsce – nie tylko w najlepszych klubach, ale także na znanych festiwalach. Duet występował na głównej scenie festiwalu Audioriver, Openerze, SnowFest czy Live Festival w Krakowie.

Na tym ostatnim byli odpowiedzialni za support przed grupą The Prodigy. Swoje sety grają również poza granicami kraju. W 2012 roku udali się w trasę po Japonii, gdzie swoje umiejętności prezentowali aż na pięciu wydarzeniach, w tym na festiwalu Shimokitazawa Sound Cruising, a w roku 2019 na festiwalu Metronome w Pradze.

Muzyka, którą serwują, to charakterystyczna i energetyczna mieszanka muzyki house.  Dzielili scenę z około setką wykonawców zagranicznych, m.in.: Annie Mac, 2Many Dj`s, Jacques Lu Count, Vitalic, Marshall Jefferson, Booka Shade, Felix Da Housecat, Oliver Huntemann, Cassius, czy Krystal Klear.

Last Robots nie tylko miksują, ale przede wszystkim produkują własne nagrania. Są autorami remiksów dla Giorgio Morodera & SIA, Hurts, Sorry Boys, Kamp!, Jolie Cherie, Noviki i wielu innych popularnych artystów. Ich utwory ukazywały się nakładem takich wytwórni, jak: Opus, Kayax, Warner czy Sony.

Park Świateł na bulwarach 

Przy tej okazji warto przypomnieć, że RE: Rzeszów Festival (20-21 sierpnia) towarzyszyć będzie festiwal światła. Ceny biletów jednodniowych zaczynają się od 109 zł, karnetów – od 169 zł. Do kupienia na Ebilet.pl, Going i Empik Bilety. Dzieci do lat 5 wchodzą bezpłatnie. Dzieciom od 6. do 12. roku życia przysługują bilety ulgowe.

Zdjęcia: materiały organizatorów

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama