Zdjęcie: Materiały artysty

Pochodzący ze Świdnika Damian Syjonfam wystąpi podczas tegorocznej edycji festiwalu „Reggae Nad Wisłokiem” na rzeszowskich bulwarach. 

Damian Syjonfam, właściwie Damian Skoczylas, będzie drugą gwiazdą „Reggae Nad Wisłokiem 2019”, które odbędzie się 1 czerwca. Pierwszą będzie Maleo Reggae Rockers, pisaliśmy o tym TUTAJ.  

Rzeszowski Dom Kultury, organizator „Reggae Nad Wisłokiem”, zdradził, że do Rzeszowa przyjedzie także wspomniany Damian Syjonfam. – To artysta, który przyciąga na koncerty ludzi w każdym wieku. Wpływa na to bardzo bogata treść tekstów, śpiewana prostym, potocznym, ale najbliższym naszym sercom językiem – informuje RDK.

Muzyczna droga Damiana rozpoczęła się w 1996 roku.Wtedy do współpracy zaprosiła go grupa reggae Natura. Po kilku koncertach Damian wyjechał do Londynu zgłębiać swoją wiedzę muzyczną, tam ukończył kurs realizacji dźwięku. W 2007 roku Damian powołał do życia zespół ComeYah, w którym był wokalistą, autorem tekstów i współtwórcą muzyki.

W 2012 roku zachwycili Polskę debiutanckim albumem „Na Wschód”. Wkrótce jednak Damian pożegnał zespół, wyjechał zagranicę i na dłuższy czas zamilkł. Po powrocie w 2013 r. rozpoczął pracę nad solową płytą, na którą muzykę tworzyli austriacki House of Riddim, holenderski kolektyw Bass Galore Productions, Krystian K-Jah Walczak, lubelski riddim band D’Roots Brothers i Watzek Wawrzyniak – producent większości utworów na płycie.

Album „Wracam do domu” miał premierę w 2014 roku. Płyta zawędrowała na drugie miejsce sprzedaży płyt w Polsce według OLIS. W podsumowaniu roku 2014 audycji reggae „Strefa Dread” na antenie radiowej „Czwórki” Damian zajął pierwsze miejsce w głosowaniu słuchaczy jako album roku i polski przebój roku („Powstanie”).

W lutym 2016 roku ukazał się drugi album Damiana SyjonFama „To co było, to będzie”, na którym gościnnie zaśpiewali: Mesajah, Pablopavo i Paprodziad. W 2018 roku ukazał najnowszy album Damiana – „Czuję, więc jestem”, który jest kontynuacją muzycznej drogi jaką wybrał nagrywając pierwszy album. Na nowej płycie gościnnie wystąpili: Dawid Skoczylas, Tabu i Kapela Ze Wsi Warszawa. 

„Podobno świat zewnętrzny to odbicie tego co jest w nas. Jestem tak samo niedoskonały jak świat który mnie otacza, ale uważam że dążenie do doskonałości to cel mój i każdego człowieka, a świadomość pozwala nam dokonywać właściwych wyborów. Ja wybrałem muzykę, jako pole na którym mogę wyrazić swoje odczucia” – pisze o sobie Damian Syjonfam.

Na czerwcowym „Reggae Nad Wisłokiem 2019” Damian Syjonfam wystąpi z D’Roots Brothers, z którym występował m.in. na Ostróda Reggae Festiwal, Woodstocku, czy Czad Festiwal. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama