Niecodzienny sposób na reklamę szkoły wybrało podrzeszowskie Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Głogowie Małopolskim. Autorzy spotu trzymają w napięciu tak, jak twórcy trailerów filmowych.

[Not a valid template]

 

– Wykorzystując doświadczenie z branży filmowo-reklamowej postanowiliśmy stworzyć niesztampową reklamę szkoły, która emocjonalnie pokaże, a zarazem zmieni definicję i nada nowy sens słowu „szkoła”. Szkoła to coś więcej niż budynek – czego dowodem jest ten film – opowiada Kamil Tylutki, reżyser spotu.

Najnowszy film promocyjny Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie Małopolskim jest produkcją, która w sposób nieszablonowy poprzez swoją filmową formę ma pokazać szkołę, która wspiera i pomaga swoim uczniom w realizacji ich marzeń. 2-minutowy spot przypomina zapowiedź filmową.

Głównym bohaterem filmiku (fabuła na potrzeby spotu) jest Dominik Tott, uczeń klasy średniej, który właśnie przepisał się do SLO w Głogowie Młp. Nauczyciele bardzo szybko dostrzegają problemy ucznia – unika kontaktu z rówieśnikami, nauką, ma niską samoocenę.

Problem narasta do momentu aż bezradny ojciec (w tej roli Marek Drewnicki) dzwoni do szkoły z prośbą o pomoc synowi. Niespodziewanie pewnego dnia nauczyciel wychowania fizycznego dostrzega samotnego Dominika na sali gimnastycznej trenującego grę w koszykówkę. Wuefista jest zaskoczonym poziomem umiejętności gry ucznia. Wówczas następuje moment zwrotny w życiu bohatera…

Iście trailerowy klimat

Film jest częścią kompleksowej kampanii marketingowej „Sukces Lubi Odważnych”. To rozszyfrowanie skrótu szkoły – SLO. Pracę nad filmem rozpoczęły się pod koniec grudnia ub. roku. Wówczas zaplanowano szczegóły realizacji, które będą spójne z założeniami kampanii.

Za stworzeniu spotu odpowiada ekipa filmowa REC JACK. Potrzebowała dwóch dni zdjęciowych w szkole na nagranie materiału. Ostatnim etapem realizacji była obróbka, która trwała do końca stycznia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Z punktu filmowego niezwykle wymagającym zadaniem okazało się stworzenie fabuły, która pozwoli – z perspektywy ucznia, młodej osoby – wczuć się w rolę głównego bohatera. Stworzenie historii, która będzie na tyle autentyczna, że mnóstwo osób będzie mogło się z nią identyfikować. Dodatkową poprzeczką było połączenie fabuły z zachowaniem iście trailerowego klimatu – mówi Kamil Tylutki.

Trzeba było precyzyjnie przygotować sceny, które jako pojedyncze elementy pokazywały cały obraz historii bohatera. – Równie ciekawym doświadczeniem była praca z osobami, które po raz pierwszy zetknęły się z udziałem w reklamie, a warto podkreślić, że byli to głównie uczniowie oraz nauczyciele szkoły – za co należą im się ogromne pokłony – uważa reżyser spotu.

Dotarli do emocjonalnej głębi uczniów

Twórcy spotu uważają, że praca nad nim to świetnie doświadczenie – przeniesienia realiów świata reklamy do szkoły w Głogowie Małopolskim, która na 2 dni zamieniła się w plan filmowy. Reklama SLO jest już szeroko komentowana wśród młodych ludzi.

– Trafienie do tak młodych odbiorców, którzy sami – nie rzadko – mają negatywne doświadczenia we własnych szkołach jest ogromnym sukcesem. Dzięki tej reklamie udało się nam dotrzeć do emocjonalnej głębi uczniów – uważa Kamil Tylutki.

W spocie wystąpili: Dorota Depa (dyrektor szkoły), Konrad Surowiec (nauczyciel), Anna Białek (nauczyciel), Marek Drewnicki (grający ojca głównego bohatera), Dominik Tott (główny bohater) oraz uczniowie: Aleksandra Drąg, Jagoda Guźda, Ela Matejek, Bartłomiej Krzyśko, Katarzyna Migut, Sylwia Janda, Piotr Kawa i Tadeusz Zygo.

Ekipę filmową tworzyli: Kamil Tylutki (reżyser), Mariusz Tylutki (główny operator/kolorystyka) i Mariusz Drewnicki (dźwięk/montaż).

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama